Вчені знайшли "Едемський сад" древньої людини

Поділитися
Вчені знайшли "Едемський сад" древньої людини В Африці знайдено "райський сад" для древніх людей © Naked Science
Дослідники вивчили приховану екосистему Палео-Агульської рівнини.

Вчені з Колорадського університету в Денвері вивчили Піннакл-Пойнт – серію археологічних пам'яток, печер, які входять у затоплений регіон, відомий як Палео-Агульська рівнина. На їхню думку, саме тут міг розташовуватися Едемський сад стародавніх людей, повідомляє Naked science.

Піннакл-Пойнт розташовується на південному узбережжі ПАР, майже в 400 кілометрах від Кейптауну. Цей регіон вже не перший десяток років цікавить вчених. У 2010 році група дослідників з'ясувала, що 170 тисяч років тому за часів зледеніння тут вціліла ціла група сапієнсів.

Нове ж дослідження вчені вели впродовж десятиліть. Вони намагалися реконструювати те, як регіон виглядав в епоху плейстоцену. Основою роботи стали особливості міграції антилоп з Піннакл-Пойнта.

"Під час льодовикових циклів прибережний шельф оголився. Перед печерними ділянками була б величезна кількість землі. Ми думали, що люди і м'ясоїдні істоти полювали на тварин, коли мігрували на схід і захід через шельф", - заявив провідний автор дослідження Джеймі Ходжкін.

Щоб зрозуміти міграційні моделі, дослідники вивчали ізотопи вуглецю і кисню зубної емалі 39 великих травоїдних. Зубна емаль допомагає виявляти характер міграцій, відстежуючи зміну рівня вуглецю в рослинах, які тварина їсть по мірі росту зубів.

В якості контрольної тварини вчені використовували антилопу, що не мігрує. Після порівняння, виявилося, що у тварин не було помітного міграційного патерну. Тобто, антилопи жили в одному місці і не мігрували на зиму чи літо.

"У Піннакл-Пойнт вони не страждали. Тепер ми знаємо, що потужні річкові системи формували широке узбережжі, тому тварини не повинні були мігрувати. Це було чудове місце з точки зору ресурсів. Під час міжльодовикових періодів, коли узбережжя наближалось до печер, у людей були молюски та інші морські ресурси. А коли в льодовикові часи узбережжі розширилося, у мисливців був доступ до багатої землі. Мисливцям не треба було кудись іти, оскільки навколо них жили численні травоїдні", - зазначив Ходжкін.

Разом з тим, вчені відзначають, що їхнє дослідження - всього лише перша спроба застосувати ізотопні дані для перевірки гіпотези про східну та західну міграційні моделі. Для остаточного підтвердження висновків потрібні подальші дослідження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Надзвичайну ситуацію оголосили в Києві та ще двох областях

Раніше вчені з Болгарії, Франції та Німеччини знайшли в печері Бачо-Кіро в Болгарії зуб і шість фрагментів кісток, які належать Homo sapiens. За словами вчених, це найдавніші відомі останки сапієнсів на території Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі