Новини науки - Вчені знайшли батьківщину правителів імперії інків - Технології - dt.ua

Вчені знайшли батьківщину правителів імперії інків

7 квітня, 2018, 18:01 Роздрукувати

Предки правителів інків жили в околицях озера Тітікака.

Вчені встановили батьківщину правителів імперії інків

Вені провели аналіз ДНК нащадків останніх владик імперії інків і встановили, що їхні предки жили в околицях озера Тітікака. Висновки дослідників опубліковані в журналі Molecular Genetics and Genomics.

Держава інків цікава з історичної точки зору тим, що вона не мала типових рис усіх древніх і сучасних імперій Старого світу – у інків не було звичної нам писемності, зводу законів, валюти, металургії та системи рахунку, а також класичних феодальних або деспотичних відносин між верховними правителями та їхніми підданими.

Це й знищення всіх мумій інків іспанцями породило те, що вчені досі не знаю, де жили предки древнього народу. Додатково ускладнює ситуацію те, що серед нащадків інків існує дві різні легенди, що описують те, як виникла їхня цивілізація. Одна з яких поміщає батьківщину перших правителів імперії біля берегів далекого озера Тітікака, а інша – в декількох десятках кілометрів на південь від Кусько, колишньої столиці імперії, на кордоні Болівії і Перу.

У ході дослідження вчені вивчили ДНК декількох десятків сучасних жителів Перу, які вважають себе нащадками "синів Сонця", попередньо відібравши з них ті, імена чиїх предків зустрічаються в іспанських хроніках.

Загалом вченим вдалося знайти 19 нащадків легендарного Уайни Капака та інших "синів Сонця", і розшифрувати їхню Y-хромосому - невелику частину ДНК, яка передається тільки по батьківській лінії. Порівнюючи набори дрібних мутацій в ній, можна розкрити родовід її власників і визначити, де могли жити їхні предки.

У результаті виявилося, що родичів правителів імперії можна було розбити на дві групи, одна з яких була близька по влаштуванню Y-хромосоми до індіанцям з племені аймара, що живуть біля берегів озера Тітікака, а друга – до жителів регіону Пакариктампу, розташованого неподалік від цього водоймища. Загальний предок першої групи нащадків правителів інків жив на Землі приблизно 540 років тому, а другий – близько 900 років тому.

На думку дослідників, інки "переїхали" в Куско не відразу, а рухалися у бік майбутньої столиці поступово, зупинившись на деякий час в Пакариктампу. Це пояснює розходження між легендами і пояснює те, чому вони виникли в різні епохи існування імперії.

Читайте також: Легендарний "сонячний камінь" вікінгів можна використовувати для навігації – вчені

Раніше вчені заявили про те, що розкрили секрет зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку дослідників, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.

За матеріалами: РИА Новости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >