Стовбури тропічних дерев допоможуть вченим вивчити історію людства - Технології - dt.ua

Вчені зможуть вивчити історію людства за допомогою стволів тропічних дерев

8 лютого, 17:06 Роздрукувати

Стовбури дерев можуть розповісти про те, як люди вплинули на навколишній світ.

Тропічні дерева допоможуть вченим вивчити історію людства

Міжнародна група вчених з'ясувала, що стовбури тропічних дерев зберігають інформацію про діяльність людини. При цьому, інформація зберігається там навіть з доісторичного періоду, повідомляє Naked science.

Для вивчення антропологічних змін вчені пропонують використовувати комбінацію дендрохронології, радіовуглецевого датування, ізотопного та генетичного аналізів. На їхню думку, запропонована ними методика може бути ефективна при дослідженні доісторичних, історичних і промислових періодів людської діяльності і може застосовуватися для тропічних лісів по всьому світу.

Раніше вважалося, що тропічні дерева через відсутність чітко вираженої зміни часів року не мають системи річних кілець, тому їхня деревина не може використовуватися в якості джерела датованої інформації про зміни навколишнього світу. Вважалося також, що тропічні ліси є "зеленою пустелею" щодо людської діяльності.

Дослідження, які були проведені в останні 20 років, показали, що ці уявлення є помилковими. Виявилося, що людина активно змінювало навіть ті місця на планеті, які вважалися "незайманими куточками природи". Крім того, понад 200 видів тропічних дерев утворюють річні кільця, тому не гірше за своїх побратимів можуть відображати історію місць, де вони виросли, і глобальні зміни на планеті. Деревина зберігає дані про зміну чисельності людей і їхні методи господарювання.

Здатність зв'язувати зразки генетичного різноманіття економічно важливих дерев з відомими археологічними записами обіцяє розкрити нове розуміння заселення тропічного середовища в минулому. Наприклад, автори вказують, що в Центральній і Південній Америці максимальне генетичне різноманіття таких видів спостерігається в тих районах, де людина інтенсивно хазяйнувала у доколумбові часи.

Вчені вказують, що за допомогою аналізу сучасних дерев можна спостерігати за змінами в генетичному різноманітності до і після вирубки лісів. У майбутньому стане можливо генетично реконструювати різні історичні події, пов'язуючи їх з вирубкою та доглядом за землями, особливо там, де є докладна історична і археологічна інформація.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вченим вдалося виростити фінікову пальму з насіння часів Римської імперії

Раніше вчені з'ясували, що дерево гінкго, яке може жити більше тисячі років, насправді не показує будь-яких очікуваних ефектів старіння. Дослідники вивчили кільця зростання стовбурів 34 здорових дерев гінкго в Китаї. Деревам було від 15 до 667 років. Вони виявили, що гінкго не припиняли рости з віком, хоча кільця ставали тоншими.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1283, 22 лютого-28 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >