Дев'ята планета - Вчені заявили про відкриття дев'ятої планети Сонячної системи - Технології - dt.ua

Вчені заявили про відкриття дев'ятої планети Сонячної системи

21 січня, 2016, 02:57 Роздрукувати

На думку астрономів, дев'ята планета знаходиться на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі.

Вся інформація про дев'яту планету заснована на прорахунку орбіт семи раніше відомих транснептунових об'єктів © nature.com

Співробітники Каліфорнійського технологічного університету Макл Браун і Костянтин Батигін отримали нові докази існування дев'ятої планети— великого транснептунового об'єкта на межі Сонячної системи. Безпосередньо побачити планету астрономам не вдалося, але вчені наводять непрямі дані про орбіти інших об'єктів пояса Койпера, які вказують на існування дев'ятої планети. Стаття дослідників прийнята до публікації в Astronomical Journal, її зміст і призводять Nature та Science.

Браун і Батигін стверджують, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна — на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

Вся інформація про дев'ятою планеті заснована на прорахунку орбіт семи раніше відомих транснептунових об'єктів, серед яких Седна (відкрита тим же Брауном), об'єкти 2004 VN112, 2013RF98 та інші. Орієнтації орбіт даних об'єктів кластеризуются таким чином, що змушують припускати існування великого тіла, яке справляє на них потужний гравітаційний вплив. Як кажуть астрономи, ймовірність випадкового збігу орбіт в даному випадку складає не більше 0,007%.

Проте вчені зізнаються, що "до тих пір, поки на планету не вдасться детектувати безпосередньо [за допомогою телескопів], її існування буде залишатися гіпотезою". Через віддаленість від Сонця і великий розкидпараметрів орбіти для спостереження дев'ятої планети неможливо використовувати телескопи з вузьким полем видимості на кшталт "Хаббла" — просто не зрозуміло, на яку частину неба направляти їхній об'єктив. Допомогти в цьому могла б обсерваторія "Субару", телескоп якою має високу чутливість при широкому поле огляду, проте навіть з його допомогою прямі пошуки дев'ятої планети можуть зайняти не менше п'яти років.

Читайте також: Потенційно придатні для життя екзопланети повинні мати певний склад – вчені

Раніше вчені заявили про те, що в момент утворення Сонячної системи 4,6 мільярдів років тому на світ з'явилися тільки вісім відсотків потенційно придатний для життя планет. Решта ж 92% будуть утворені вже після того, як Сонце вибухне і наша планета зникне через шість мільярдів років.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Яков Николаевич Осмоловский Яков Николаевич Осмоловский 21 січня, 06:41 Уважаемые россиавторы этого копипаста учились в школе к огда астрономию уже из программы изъяли? Редакторам НАУЧНОГО раздела сайта неведомо ,что в Солнечной системе УЖЕ известно ДЕВЯТЬ планет? згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >