Вчені заявили про наявність гір та западин в глибині Землі

Поділитися
Вчені заявили про наявність гір та западин в глибині Землі Верхню і нижню мантію поділяють гори і западини © NASA
Межа між верхньою і нижньою мантією виявилася більш чіткою, ніж передбачалося.

Міжнародна група вчених заявила про те, що в надрах Землі знаходяться гори і западини, які розділяють два шари мантії. Як повідомляє "Популярная механика", дослідники зробили свої висновки, проаналізувавши дані, отримані в ході потужного землетрусу.

Наша планета складається з твердої кори, мантії і ядра. Мантія залягає на глибині від 30-50 до трьох тисяч кілометрів, на неї припадає більша частина земної речовини. За допомогою аналізу сейсмічних хвиль вчені визначили, що мантія поділяється на верхню і нижню, межа між ними пролягає на глибині близько 670 кілометрів. Форма ж межі поки залишалася невідомою.

У ході нового дослідження вчені проаналізували дані, які були отримані в ході потужного землетрусу в Болівії 9 червня 1994 року. Дослідникам вдалося виділити сигнали, породжені при відбитті від межі розділу.

Виявилося, що на цій межі розташовуються "гори" і "западини", перепади між якими досягають десятків кілометрів. На думку дослідників, це означає, що верхня і нижня мантії поділяються чіткіше, ніж вважалося досі.

Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі