Вчені запропонували відправити місії до Нептуна і Урана

Поділитися
Вчені запропонували відправити місії до Нептуна і Урана Астрономи запропонували місії з дослідження Урана і Нептуна © NASA
Проект передбачає також вивчення супутника Нептуна Тритона.

Вчені, серед яких Алан Штерн, який очолював місію New Horizons до Плутона, і дослідники Марса Марк Хофстэедер і Емі Саймон, запропонували створити два зонди, які займуться вивченням крижаних гігантів Сонячної системи, Нептуна і Урана. Як повідомляє Naked science, раніше ці планети відвідував лише зонд Voyager 2, який пролетів повз Урану в 1986, а Нептуна – 1989 роках.

Наголошується, що Уран і Нептун демонструють властивості кам'янистих планет, так і газових гігантів. У планет немає твердої поверхні, але домінує на них не водень і гелій, як у Юпітера, а – вода, яка на великій глибині під тиском переходить в екзотичні форми льоду.

Новий план передбачає відправку двох незалежних апаратів, один з яких здійснить проліт поблизу від Урана і виміряє його магнітні поля, щоб розібратися в поки що головній загадці планети. Справа в тому, що Уран обертається на боці, підставляючи Сонцю один полюс, то інший, а то екватор, при цьому його потужне магнітне поле відхилено від осі на 59 градусів, через це воно вкрай неспокійне і "понівечене". Можливо, апарат скине в атмосферу спусковий зонд, а завершивши проліт, вирушить далі, за Пояс Койпера, де вивчить ще кілька малих тіл. За розрахунками експертів, навіть без додаткової витрати палива він зможе відвідати Оркус і Веруну.

Другий зонд вийде на орбіту Нептуна і без поспіху дослідить саму планету і її найбільший супутник Тритон. Передбачається, що раніше Тритон був одним з тіл Поясу Койпера, найбільшим з них – він більший за Плутон і демонструє власну геологічну активність. На ньому є кріовулканизм і, мабуть, підповерхневий рідкий океан, що робить Тритон вкрай цікавою ціллю для вивчення.

Раніше вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі