Вчені запропонували новий спосіб пошуку слідів існування розвинених технологічних цивілізацій

Поділитися
Вчені запропонували новий спосіб пошуку слідів існування розвинених технологічних цивілізацій Технологічні цивілізації залишають геологічні сліди на планеті
Дослідники пропонують шукати сліди древніх цивілізацій за їхніми геологічними слідами.

Професор Рочестерського університету Адам Франк і директор Інституту космічних досліджень NASA імені Годдарда Гевін Шмідт запропонували "силуріанську гіпотезу", згідно з якою технологічно розвинені цивілізації могли залишити геологічні сліди свого перебування на планеті, повідомляється на сайті університету.

Гіпотеза отримала свою назву на честь силуріанців - розумних рептилій з британського науково-фантастичного серіалу "Доктор Хто", які за сюжетом були першими розвиненими істотами на Землі.

"Ми з Гевіном не знайшли ніяких слідів інших індустріально розвинених цивілізацій", - підкреслив Франк. Але вони з колегою задумалися над тим, які сліди могла залишити інша технологічно розвинута цивілізація на Землі.

На сьогоднішній день наша планета вступила в епоху, яку багато дослідників називають "антропоценом" - діяльність людини істотно впливає на планету, змінюючи її літосферу, атмосферу і глобальний океан. Відзначається, що основним геологічним відбитком, характерним для епохи антропоцен, є використання викопного палива.

Крім того, маркери, за якими можна виявити сліди існування сучасного людства є глобальне потепління, ерозія ґрунту, викликана сільським господарством, забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами та використання ядерної зброї.

"Як індустріальна цивілізація, ми призводимо до змін в ізотопному різноманітті, тому що ми спалюємо вуглець. Але спалювання викопного палива може фактично знищити нас як цивілізацію. Які відбитки могла б залишити подібна або інші види промислової діяльності давно померлої цивілізації протягом десятків мільйонів років?", - заявив Франк.

Дослідники звернули увагу на парадокс: якщо цивілізація була досить розвиненою для того, щоб її діяльність завдавала менше шкоди планеті, то вона б залишила менше геологічних маркерів, за яким її можна виявити.

"Ми знаємо, що давній Марс і, можливо, стародавня Венера були більш придатними для життя, ніж зараз. І, можливо, коли-небудь ми знайдемо геологічні свідоцтва життя і на них теж. Це допоможе нам зрозуміти, що ми шукаємо", - заявив Шмідт.

Раніше вчені назвали передбачувані терміни виявленняінопланетного життя. На думку дослідників NASA, це станеться в найближчі 20 років. А ось Ендрю Рашбі з Дослідницького центру Еймса заявив, що виявлення позаземного життя це "питання десятиліть".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі