Інопланетяни - Вчені запропонували новий підхід до пошуку позаземного життя - Технології - dt.ua

Вчені запропонували новий підхід до пошуку позаземного життя

26 січня, 2018, 18:00 Роздрукувати

Дослідники розповіли про нові маркери, які можуть вказувати на наявність живих організмів.

Вчені запропонували нові маркери наявності життя на інших планетах © spacetelescope.org

Вчені запропонували новий підхід до пошуку життя на інших планетах, повідомляє The Independent.

Наголошується, що на даний момент дослідники шукають на інших планетах ознаки наявності кисню, оскільки він є необхідним елементом для існування життя на Землі. Але вчені упускають з уваги інші важливі маркери, так звані біосигнатури, які можуть вказувати на те, що планета здатна підтримувати існування життя.

"Ідея використання наявності кисню в атмосфері в якості біосигнатури прийшла вченим вже давно. І це хороша стратегія – дуже важко провести велику кількість кисню за відсутності життя. Але ми не хочемо складати всі яйця в одну корзину. Навіть якщо життя поширене в космосі, ми не впевнені, що воно буде виробляти кисень. Біохімія виробництва кисню дуже складна і може виявитися досить рідкісної", - заявив один з дослідників Джошуа Кріссансен.

У ході дослідження вчені вивчили, які гази були присутні на Землі після появи на ній життя і встановили, що це була складна суміш газів, не тільки кисню. На думку дослідників, пошук саме такої суміші може допомогти знайти ознаки життя на інших планетах.

До маркерів наявності життя вчені відносять достатню кількість метану і вуглекислого газу, наявність води в рідкому стані, а також відсутність монооксиду вуглецю. Як підкреслюють дослідники, невелика кількість метану може з'явитися на планеті в результаті зіткнення з астероїдом, але великі обсяги неможливі без живих організмів.

Вчені відзначають, що метан, вуглекислий газ і монооксид вуглецю можуть виникнути в результаті великих вивержень вулканів. Однак недостатня кількість монооксиду вуглецю в якості біосигнатури пояснюється тим, що організми використовують цей газ для підтримки життєдіяльності, і це повинно привести до його дефіциту на планеті.

Читайте також: Вчені пов'язали відсутність сигналів від інопланетян з поширеністю планет-океанів

Раніше Едвард Сноуден заявив про те, що земляни не можуть розшифрувати код послань інопланетян. В ефірі одного з американських телеканалів він заявив про те, що Всесвіт настільки зацікавлений в охороні комунікації, що інопланетний сигнал може бути просто дуже добре зашифрований. Тому земляни не можуть відрізнити його від навколишнього шуму.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >