Запропоновано нове пояснення появи фантомних болів - Технології - dt.ua

Вчені запропонували нове пояснення феномену фантомних болів

11 вересня, 2018, 17:52 Роздрукувати

Нейрони, що відповідають за ампутовану кінцівку, переплітаються з нервовими шляхами, відповідальними за біль.

Нейрони, які відповідають за ампутовану кінцівку, іноді довільно спрацьовують © Naked Science

Вчені з Технологічного університету Челмерс в Швеції запропонували нову гіпотезу, яка пояснює появу так званих " фантомних болів" – больових відчуттів у відсутній руці або нозі. Як повідомляє ScienceDaily, на думку дослідників, нейрони, відповідальні за ампутовану кінцівку, можуть заплутуватися з нервовими шляхами, які відповідають за біль.

Вчені підкреслюють, що нейрони ніколи не бездіють. У разі ампутації руки або ноги ділянки нервових клітин, які відповідали за сигнали від неї, можуть випадковим чином приходити в збуджений стан. У тому випадку, якщо при цьому одночасно відбувається збудження больових нейронів, виникає неприємне відчуття в ампутованій кінцівці.

Дослідники відзначають, що коли подібні процеси відбуваються в звичайних умовах, вони є частиною "супутнього шуму" і не сприймаються організмом. Якщо ж у пацієнта відсутня частина тіла, активація нейронів, відповідальних за кінцівку є чимось справді значним, оскільки немає інших сигналів, що її маскують.

Згідно з принципом, відомим як "закон Хеба", якщо один нейрон збуджує інший, то зв'язок між ними з часом посилюється. Тому випадково збуджені нейрони можуть вносити значний внесок у порушення нервових клітин, що відповідають за біль.

Тепер же дослідники запропонували новий спосіб лікування фантомних болів. Електроди, встановлені на культі, перехоплюють нейронні сигнали, призначені для ампутованої кінцівки, і транслюють їх комп'ютеру, який переводить їх на рухи віртуальної руки. Пацієнти бачать цифрову кінцівку і можуть керувати нею, що стимулює утворення нових нейронних зв'язків, що послаблюють або усувають сплутування з больовими центрами.

Читайте також: Вчені діагностували у Мони Лізи проблеми з щитовидною залозою

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >