Вчені захистили мозок мишей від хвороби Альцгеймера за допомогою аспірину

Поділитися
Вчені захистили мозок мишей від хвороби Альцгеймера за допомогою аспірину Аспірин допоміг захистити мишей від хвороби Альцгеймера
Невеликі дози аспірину перешкоджають утворення амілоїдних бляшок в тканинах мозку.

Американські вчені заявили про те, що аспірин може посилювати активність процесів, які запобігають появі амілоїдних бляшок в мозку. Як відзначають дослідники, скупчення пептидів бета-амілоїдів є однієї з основних особливостей, пов'язаною з хворобою Альцгеймера, повідомляє Naked science.

Вчені підкреслюють, що аспірин сприяє активності лізосом - клітинних органоїдів, що містять різні ферменти. Лізосоми беруть участь у багатьох важливих процесах: допомагають клітці перетравлювати захоплені поживні речовини і знищувати непотрібні внутрішні структури. Також вони можуть розчиняти деякі зовнішні елементи, у тому числі перешкоджати появі амілоїдних бляшок.

Метод випробували на спеціальній генетичній лінії мишей 5XFAD: ці тварини схильні до швидкого накопичення бета-амілоїду Aβ42 (основи амілоїдних бляшок). Гризуни отримували аспірин у низьких дозах протягом 30 днів. Крім того, дослідники вивчили, як аспірин впливає на клітини мозку мишей безпосередньо. В обох випадках кількість бляшок в мозку тварин зменшилася.

За словами дослідників, аспірин сприяє активності рецептора PPARα, який відноситься до групи рецепторів, що активуються пероксисомними проліфераторами (PPARs). Як і інші представники цієї групи, він бере участь в процесах диференціювання клітин і обміну речовин в організмі. PPARα регулює і рівень білка TFEB (транскрипційний фактор-EB), який сприяє утворенню нових лізосом. Так, аспірин стимулює процеси "очищення" тканин від небезпечних скупчень пептидів. Вчені вказують, що схожим чином можуть діяти й інші препарати, наприклад, гемфіброзил, який використовують для зниження рівня ліпідів у крові. При цьому дослідники вважали за краще використовувати аспірин, оскільки він популярний і має менше побічних ефектів.

Раніше вченим вдалося виявити випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі