Вчені встановили причину загибелі жителів давньоримського Геркуланума

Поділитися
Вчені встановили причину загибелі жителів давньоримського Геркуланума Жителі Геркуланума загинули миттєво під дією високих температур
Місто було зруйноване внаслідок виверження Везувію.

Група вчених під керівництвом Пьерапаоло Петроне з Неаполітанського університету встановила причину смерті частини жителів давньоримського міста Геркуланума, який постраждав в результаті виверження Везувію. Як повідомляє N+1, жителі стародавнього міста загинули практично ідеальна миттєво через те, що їхня кров і м'які тканини скипіли і випарувалися під впливом високої температури.

У ході дослідження вчені проаналізували 103 фрагменти кісток жертв виверження за допомогою мас-спектрометрії з індуктивно-зв'язаною плазмою – методу, який дозволить визначати хімічні елементи в дуже низьких концентраціях. У результаті було встановлено, що на поверхні деяких зразків були присутні як неорганічні речовини, які зазвичай входять до складу вулканічного попелу, так і можливі продукти органічного розпаду - вуглець і оксиди і солі заліза.

Комплекс у складі гемоглобіну, який зв'язує іони заліза, починає деградувати при 70-100 градусах Цельсія, а при 400 градусах він розпадається з утворенням оксидів заліза. Температура на периферії пірокластичних потоків коливається на рівні 200-300 градусів Цельсія, а в центрі може досягати 400-500 градусів. Дослідники припустили, що з'єднання заліза і вуглець утворилися в результаті розкладання тел. Ймовірно, розпечене повітря або попіл закип'ятило кров і м'які тканини людей, в тому числі і мозок. Кістки черепа не витримували тиску зсередини і лопалися. Це призводило до миттєвої смерті жертв виверження.

Геркуланум знаходився у семи кілометрах на захід від Везувію і був зруйнований в результаті виверження у 79 році нашої ери. В результаті першої хвилі виверження хмара попелу зруйнувала Помпеї і Стабії. Геркуланум був похований під пирокластиченими потоками під час другої хвилі виверження, що трапилася через кілька годин. Тому більшість жителів Геркуланума встигли врятуватися. Однак кілька сотень городян вважали за краще залишитися і сховалися від виверження в човнових ангарах на березі моря.

Раніше дослідники виявили в Помпеях незайману гробницю молодої жінки, яка датується IV століттям до нашої ери. Вчені припускають, що гробниця належить маловивченій культурі самнітів, які жили в цьому регіоні до римлян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі