Вчені вперше змусили левітувати наноалмази у вакуумі

Поділитися
Вчені вперше змусили левітувати наноалмази у вакуумі Вчені змогли домогтися контролю над станами наночастинок, що, за словами дослідників, в теорії дозволить створити макроскопічний стан «кота Шредінгера» для всього наноалмазу цілком © eurekalert.org
Фізики використовували в якості об'єкта експерименту наночастку алмазу діаметром 40 нанометрів.

Фізики з Університету Рочестера (США) та Академії Або (Фінляндія) вперше здійснили експеримент з левітації наноалмазів у вакуумі. Учені змогли добитися контролю над станами наночастинок, що, за словами дослідників, в теорії дозволить створити макроскопічний стан "кота Шредінгера" для всього наноалмазу цілком. Тобто змусити даний об'єкт знаходитися в двох станах одночасно.

Вчені використовували в якості об'єкта експерименту наночастку алмазу діаметром 40 нанометрів, а для її левітації застосували лазерне випромінювання.

Дане випромінювання створювало своєрідну яму в електромагнітному полі, в якій і коливався наноалмаз. Дослідники управляли лазерним випромінюванням таким чином, що якщо наноалмаз рухався у напрямку з ями, то "схил", за яким він піднімався, був крутим, а якщо навпаки, спускався в яму, то "схил" ставав пологим.

Схема полів в установці

Зображення: Levi P. Neukirch et al. / Nature Photonics, 2015

За словами фізиків, досягнення ідеального контролю вимагає механічно охолодити алмаз, який коливається, до його основного стану, що вимагає левітації в умовах дуже високого вакууму. Експерименти продемонстрували, що при таких умовах наноалмази починають випаровуватися. Дану проблему вченим ще належить вирішити. Дослідники вважають, що вона пов'язана з тим, що частки не встигають розсіяти те тепло, яке передають їм лазери.

Раніше вчені змогли створити штучні клітини серцевого м'яза, які з'єднуються один з одним за принципом застібки Velcro, відомої як "липучка".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі