Вчені вперше виявили молекулярний кисень за межами Чумацького Шляху

Поділитися
Вчені вперше виявили молекулярний кисень за межами Чумацького Шляху Молекулярний кисень знайшли в галактиці на відстані 580 мільйонів світлових років від Землі © NASA
Хмари газу знайшли в галактиці на відстані понад 500 мільйонів світлових років від Землі.

Астрономи з Шанхайської астрономічної обсерваторії заявили про те, що їм вдалося знайти молекулярний кисень за межами нашої галактики. Раніше цього зробити не вдавалося, повідомляє Naked science.

Наголошується, що в біосфері кисень (якщо рахувати по масі) є найпоширенішим хімічним елементом, а земна кора складається з нього майже наполовину. У Всесвіті кисень – третій за поширеністю елемент, який поступається тільки водню і гелію. Астрономи вважали, що в міжзоряному просторі молекулярного кисню також буде достатньо. Але всі спроби знайти його де-небудь за межами Чумацького Шляху закінчувалися невдачею.

Тепер же дослідники розглянули галактику Маркарян 231, яка знаходиться в сузір'ї Великої Ведмедиці на відстані 580 мільйонів світлових років від нас. Об'єкт вважається найближчою галактикою з квазаром.

Використовуючи радіотелескопи NOEMA і IRAM 30m, вчені виявили в спектрі галактики, на характерній довжині хвилі 2,52 міліметра, сліди молекулярного кисню - вперше де-небудь за межами Чумацького Шляху. Передбачається, що більша частина кисню Всесвіту замерзає у формі льоду (атомарного і водного) на піщинках міжзоряної речовини. Однак у такому активному регіоні, яким є центр Маркарян 231, йде бурхливе зореутворення (воно відбувається приблизно в сотню разів інтенсивніше, ніж в Чумацькому Шляху), під випромінюванням молодих зірок атомарний кисень вивільняється і утворює молекули.

До цього астрономи знаходили молекулярний кисень тільки в Туманності Оріона і Хмарі Ро Змієносця – в межах Чумацького Шляху. Але в Маркарян 231 газу виявилося набагато більше, ніж у цих об'єктах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені припустили, що планети можуть формуватися навколо надмасивних чорних дір. При цьому, навколо таких об'єктів можуть існувати тисячі світів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі