ВІЛ - Вчені вперше побачили проникнення ВІЛ до ядра клітини - Технології - dt.ua

Вчені вперше побачили проникнення ВІЛ до ядра клітини

17 грудня, 2015, 16:27 Роздрукувати

Стадія розвитку вірусу була названа вченими "внутрішньоядерною міграцією".

© N+1

ВИЧ
medicalj.ru
Розвиток вірусу всередині клітини було описано вперше

Вчені з Медичної школи Массачусетського університету описали стадію розвитку вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), яка не була вивчена раніше. Результати своїх досліджень вони опублікували в журналі Cell Reports.

Вчені провели роботу на прикладі ВІЛ-1 – найбільш поширеного і патогенного з двох відомих видів ВІЛ. Автори простежили переміщення вірусу через цитоплазму до ядра, проникнення в ядро та інтеграцію до геному клітини-господаря. Стадія життєвого циклу вірусу, яка була описана в статті, відбувається всередині ядерної мембрани і ядра інфікованої ВІЛ клітини і тому була названа авторами "внутрішньоядерною міграцією".

Дослідження вчених встановило, що під час внутрішньоядерної міграції капсидний білок вірусу входить до ядра інфікованої клітини і зв'язується з вірусною ДНК. У цьому йому допомагає взаємодія з фактором CPSF6, який полегшує транспорт вірусної ДНК до ядра і супроводжує вірус під час переміщення по ядру. Крім цього, CPSF6 полегшує інтеграцію вірусної ДНК до генома клітини-господаря, направляючи вірус ділянки ДНК з високою щільністю активних генів. Така роль CPSF6 в життєвому циклі вірусу пояснюється тим, що у здорової клітини функція цього білка полягає в модифікації синтезованих матричних РНК — тому CPSF6 добре вміє шукати в ядрі ділянки з активними генами.

Читайте також: Вчені довели, що віруси є живими істотами

Отримані результати вказують на важливу роль капсида в здатності вірусу проникати в ядро і переміщатися всередині нього. Раніше вчені припускали, що капсид важливий тільки для ранніх стадій інфікування і відкидається вірусом перед входом в ядро. Однак нові дані демонструють, що компоненти капсидного білка залишаються з вірусом у ході його внутрішньоядерної міграції — і, більше того, відіграють найважливішу роль на стадіях проникнення до ядра та інтеграції до геному.

Раніше в цьому році вчені встановили, що ВІЛ-інфекція перетворилася з смертельно небезпечної хвороби на хронічну, розвитком якої лікарі можуть керувати. Цьому посприяв прогрес в області медицини і фармацевтики. Середній вік смерті ВІЛ-інфікованих пацієнтів зріс порівняно з 1987 роком.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Анна Кодочигова Анна Кодочигова 22 листопада, 13:20 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом в Україні, це дуже важливий день та важлива проблема для нашої країни, адже наше суспільство мало інформовано, читала про цей день ось тут: https://unaids.org.ua/ua/vazhlivi-podiji/vsesvitnii-den-borotby-zi-snidom-v-ukraini-2016 згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >