Вчені визнали ефективність нової експериментальної вакцини від ВІЛ

Поділитися
Вчені визнали ефективність нової експериментальної вакцини від ВІЛ Вчені підтвердили ефективність щеплення від ВІЛ © Naked Science
Дослідники завершили черговий етап клінічних випробувань.

Міжнародна група вчених заявила про завершення фази 1/2а клінічних випробувань вакцини від ВІЛ-1, найпоширенішого і патогенного типу вірусу. У завершеному етапі випробувань брали участь 393 добровольця. Як повідомляє Naked science, на наступному етапі візьмуть участь вже більше двох тисяч осіб.

Наголошується, що препарат з порівняно невеликою кількістю побічних ефектів дозволив викликати необхідну імунну відповідь у здорових дорослих людей. Результати випробувань дозволять перейти до наступних етапів дослідження з більшим числом учасників.

Для профілактики ВІЛ автори дослідження запропонували використовувати "мозаїчну" вакцину Ad26.Mos.HIV, що містить різні антигени ВІЛ (gag, env і pol). При створенні засобу використали кілька штамів ВІЛ, щоб підвищити ефективність вакцини. Цей препарат учасники тестів отримали на початку дослідження та на дванадцятому тижні. Для доставки необхідних елементів клітини організму використовували аденовірусний вектор Ad26. На 24-й і 48-й тижні випробувань волонтерам провели ревакцинацію з використанням різних комбінацій засобів: окремо білка gp140 (входить до складу оболонки ВІЛ), вихідної вакцини Ad26.Mos.HIV з gp140 або без нього, вакцини MVA (Modified Vaccinia Ankara) з тим же білком або без нього.

Найефективнішим методом виявилася первинна вакцинація Ad26.Mos.HIV, за якою слідувала ревакцинація тим же препаратом у поєднанні з високими дозами білка gp140. Вона значно посилювала активність антитіл до ВІЛ, процеси фагоцитозу (поглинання і знищення чужорідного організму матеріалу) і відповідь Т-клітин. Серед побічних ефектів добровольці відзначили запаморочення, діарею і болі в спині. У макак-резусів ця комбінація теж виявилася найбільш ефективною: вона захистила від вірусу 67% тварин.

У наступному етапі досліджень візьмуть участь 2600 жінок з різних груп високого ризику зараження ВІЛ.

Раніше вчені заявили про те, що вірусний гепатит став однією з головних причин смертей та інвалідності по всій земній кулі. Захворювання забирає більше життів, ніж малярія, туберкульоз та ВІЛ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі