Вчені визначили найшвидшу істоту на Землі

Поділитися
Вчені визначили найшвидшу  істоту на Землі Павуки-краби виявилися найспритнішими і найшвидшими істотами на Землі
Павуки-краби можуть обернутися на 360 градусів і завдати удару всього за восьму частку секунди.

Вчені заявили про те, що найбільш швидкою, точною і спритною істотою на Землі є павуки-краби, які здатні обертатися на 360 градусів і наносити точний удар по жертві всього за восьму частку секунди.

Як правило, найсильнішими, гострозорими і швидкими істотами на Землі, з урахуванням різниці у розмірах, є не ссавці або інші хребетні істоти, а комахи та інші безхребетні. Наприклад, муха-ктир може за частки секунди націлюватися на жертву з дуже великої відстані і майже гарантовано зловити її, а морські раки-богомоли вдаряють по панцирям своїх жертв так само сильно, як і куля, випущена з дрібнокаліберної мисливської гвинтівки.

Тепер же дослідники дізналися про незвичайні здібності павуків-крабів, які живуть у будинках і лісах Південної Америки, спостерігаючи за тим, як ці членистоногі ловлять цвіркунів. Ці павуки незвичайні своєю манерою пересування – вони можуть ходити боком і задом, як морські краби, і відрізняються неймовірно високою моторністю, завдяки якій їх майже неможливо зловити, навіть якщо вони знаходяться на відкритій стіні або стелі.

Виявилося, що ці павуки володіють унікальною здатністю – вони можуть практично миттєво розгортатися, ловити жертву і втикати в її свої ікла, виконуючи всі ці складні операції приблизно за 0,12 секунди. Подібний маневр павук, як з'ясували вчені, може здійснювати завдяки унікальній анатомії ніг та незвичайній програмі поведінки, що керує їхньою роботою.

Як підкреслюють вчені, цей стрибок не є повністю "автоматичним" і рефлекторним – павук знає, де знаходиться жертва, і розраховує силу розвороту і стрибка таким чином, щоб точно влучити в неї і не дати їй втекти.

Раніше вчені заявили про те, що морські губки є тваринами, найбільш пристосованими до того, щоб пережити апокаліпсис. Губки змогли пережити ордовицьку кризу майже без зниження видового різноманіття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі