Вчені виявили в стародавній імператорській гробниці останки невідомого виду мавп

Поділитися
Вчені виявили в стародавній імператорській гробниці останки невідомого виду мавп Останки мавпи були виявлені в гробниці віком більше двох тисяч років © Naked Science
Гробниця належала родичці першого імператора Китаю.

Вчені з Лондонського інституту зоології виявили в гробниці жінки, яка була похована приблизно 2200-2300 років тому, останки невідомого виду гібонів. Як повідомляє Naked science, останки були виявлені ще в 2004 році, а порівняння їх із сучасними приматами показало, що вони належать невідомому і зараз повністю знищеного увазі.

Наголошується, що гібони жили в центральних і південних областях Китаю ще кілька сотень років тому, незважаючи на те, що на сьогоднішній день ареал їхнього проживання обмежується крайнім південним Сходом Китаю і сусідніми країнами, такими як Лаос, В'єтнам, Таїланд. В наш час їх залишилося тут всього чотири види, але старовинні китайські хроніки зберегли описи інших мавп, що відрізняються від тих, що живуть сьогодні. Вони були досить численні і шанувалися благородними та мудрими істотами, завдяки чому нерідко сусідять з імператорами і на зображеннях.

На думку дослідників, виявлена гробниця належить бабусі першого імператора-об'єднувача Китаю Цинь Шихуанді - Ся. Всього були виявлені поховання 12 тварин, серед яких останки гібона. Дослідники створили тривимірну реконструкцію повного черепа і порівняли їх з сотнями черепів інших мавп, практично всіх відомих представників сімейства гібонів. Були проведені і компаративістські дослідження зубів цих останків і 279 сучасних приматів. Все це дозволило віднести останки не тільки до окремого виду, але і до власного роду, що не дожив до нашого часу. Його назва Junzi - "цзюнь-цзи" - можна перекласти як "гідна, благородна людина".

Точну дату зникнення гібонів дослідники назвати не можуть, але пов'язують її з охотою і сільськогосподарською діяльністю людини, які призвели до скорочення природного ареалу.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі