Геогліфи наски - Вчені виявили в Перу нові геогліфи - Технології - dt.ua

Вчені виявили в Перу нові геогліфи

6 квітня, 2018, 18:04 Роздрукувати

Знаки ховалися на плато Наска на протязі тисяч років.

На плато Наска знайдені нові геогліфи © Science Alert

Археологи виявили 50 раніше невідомих геогліфів плато Наска. Як відзначає Science Alert, більшість з них на кілька сотень років старше ліній, які були відомі до цього.

Геогліфи були нанесені народом Наска, який мешкав у цьому регіоні приблизно з 200 по 700 рік нашої ери. Разом з тим, вчені припускають, що більшість з виявлених на цей раз геогліфів були нанесені народами Паракас і Топара, які населяли цю місцевість з 500 року до нашої ери по 200 рік нашої ери.

Наголошується, що геогліфи Наска не можна помітити з землі. Для того, щоб зрозуміти, що на них зображено, потрібно піднятися в повітря. Тому велич геогліфів Наска була в повній мірі усвідомлена тільки після появи літаків.

Виявлені тепер геогліфи в основному зображують воїнів Паракас. Вони нанесені на пагорби, що означає, що під правильним кутом їх можна роздивитися і перебуваючи на землі.

"Це означає, що ця тисячолітня традиція передує знаменитим геогліфам культури Наска і відкриває двері для нових гіпотез про їхні функції і значення", - заявив археолог Джонні Ізла.

Геогліфами називають нанесені на землю візерунки, розміри яких часто настільки великі, що їх можна роздивтися тільки з повітря. Малюнки Наска являють собою групу геогліфів у вигляді ліній, геометричних фігур і примітивних зображень людини і тварин. Вони були вперше помічені у 1939 році, хоча їхній вік, згідно з висновками дослідників, сягає приблизно двох тисяч років.

Читайте також: NASA опублікувало фото геогліфів Наска

Раніше вчені заявили про те, що розкрили секрет зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку дослідників, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >