Вчені виявили в метеориті алмази з загиблої планети

Поділитися
Вчені виявили в метеориті алмази з загиблої планети У метеориті виявлені алмази з загиблої планети © Naked Science
Алмази були сформовані в надрах планети, яка зруйнувалася ще на початку формування Сонячної системи.

Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни проаналізували уламки метеорита 2008 TC3, які були знайдені в 2008 році в Судані, і виявили в них алмази, які були сформовані в надрах планети, що загинула ще в перші мільйони років існування Сонячної системи, повідомляє Naked science.

Метеорит став першим небесним тілом, яке вдалося помітити ще при підльоті до атмосфери Землі, і простежити до самого вибуху на висоті 40 кілометрів над поверхнею планети.

За сучасними уявленнями, існують три механізми утворення кристалів алмазу. Вони можуть формуватися безпосередньо при потужному зіткнення астероїда з планетою; в космосі - хімічним осадженням парів вуглецю в протопланетної туманності; нарешті, в самих надрах планет - під дією високих тисків і температур.

У ході нового дослідження вчені проаналізували алмазні включення в 2008 TC3. Вони виявилися порівняно великими - до 100 мікрометрів, що виключає варіанти і з "ударним" походженням, і з осадженням. Залишається єдина версія, до якої і прийшли вчені: алмази 2008 TC3 сформувалися в надрах планети, яка загинула ще в перші мільйони років існування Сонячної системи.

Потім автори розглянули мікродомішки, що накопичилися в цих кристалах. Серед них виявили такі мінерали, як хроміт, фосфати, сульфід заліза, нікелю. Їхній склад і морфологія показали, що зростання кристалів відбувався при досить значному тиску в 20 ГПа (близько 200 тисяч атмосфер). Це може означати, що алмази утворилися в планеті, яка за розмірами десь між Меркурієм і Марсом.

В середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі