Вчені виявили у слонів індивідуальні риси характеру

Поділитися
Вчені виявили у слонів індивідуальні риси характеру Вчені описали індивідуальні риси характеру слонів © xiaokuihua.net
За словами дослідників, особистість слонів можна описати трьома параметрами: уважність, соціальність і агресивність.

Вченим вдалося описати індивідуальні риси характеру азіатських слонів, які працюють з людьми на лісозаготівлях. За словами дослідників, особистість слонів можна описати трьома параметрами: уважність, соціальність і агресивність, повідомляє N+1.

Особистість визначається індивідуальними поведінковими характеристиками, притаманними індивіду, - стійкими в контексті часу або певної ситуації. Вважається, що для становлення особистісних рис тварина повинна володіти розвиненими когнітивними здібностями і бути соціальною, наприклад, крім людей, риси характеру також можна виявити і в інших приматів.

У ході дослідження вчені вивчили опитувальники про поведінку 257 слонів, які заповнили погоничі. У них були питання про те, як часто та чи інша особина показує певний патерн поведінки: наприклад, наскільки вона активна, доброзичлива, агресивна щодо інших особин чи погонича, а також наскільки для неї характерні часті зміни настрою. Усього вчені зібрали 690 оцінок від різних погоничів, які працювали зі слонами.

Аналіз результатів опитування дозволив вченим об'єднати вивчені патерни поведінки і виділити три головні риси, що характеризують особу особини: уважність (наскільки добре тварина взаємодіє з навколишнім середовищем), соціальність (як тварина взаємодіє з родичами та людьми) і агресивність (як часто особина проявляє агресивну поведінку щодо родичів і людей). Така характеристика не залежала від статі особини.

Раніше вчені заявили про те, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому органи, що жалять, мертвих медуз. Як зазначають дослідники, така поведінка цілком можлива, оскільки головоногі відрізняються досить високим інтелектом. Крім того, тремоктопуси, несприйнятливі до токсину надзвичайно отруйного португальського кораблика, і тому нерідко використовують їх в якості зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі