Вчені виявили у косаток стійкі риси характеру

Поділитися
Вчені виявили у косаток стійкі риси характеру Риси характеру косаток виявилися схожі на людей і шимпанзе
Риси характеру тварин визначаються їхньою поведінкою.

Вчені під керівництвом Хав'єра Альмунії з Фонду Лоро-Парк заявили про те, що у косаток є стійкі риси характеру, які визначаються їхньою поведінкою. Як повідомляє N+1, дослідникам вдалося виділити чотири риси: екстраверсія, сукупність дружелюбності і сумлінності, акуратність і домінування.

У ході дослідження вчені спостерігали за 24 особинами косаток, шість з яких були спіймані, а решта – народилися в неволі. Дослідники опитали 58 осіб, які перебували в безпосередньому контакті з косатками: тренерів, ветеринарів і кураторів. Кожен з них повинен був оцінити поведінку особин, оцінивши за семибальною шкалою, наскільки їм притаманні 38 патернів поведінки. Серед них були, наприклад, грайливість, дружелюбність, соціальність, організованість, готовність допомагати і впертість.

Кожен з цих патернів співвіднесли з певними рисами особистості з "Великої п'ятірки", спираючись на результати, які були отримані для шимпанзе. На основі цього вчені виділили чотири особистісні риси, що відображають певні патерни поведінки косаток: екстраверсія (регулюється грайливістю і соціальністю), дружелюбність і чесність (характеризується спокоєм і щедрістю), домінування (визначається сміливістю, розумом і прагненням захищати), а також акуратність (для нього характерні організованість і прагнення допомагати). Характер кожної особини, таким чином, визначався показником по кожній з чотирьох шкал.

Варто відзначити, що наявність певних рис характеру у косаток не здивувала вчених, оскільки крім складних і стабільних соціальних зв'язків, для них характерні розвинені когнітивні здібності. Наявність риси "домінування" робить їхні риси характеру схожими на ті, які можна виявити у шимпанзе, а не людей.

Раніше вчені заявили про те, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому органи, що жалять, мертвих медуз. Як зазначають дослідники, така поведінка цілком можлива, оскільки головоногі відрізняються досить високим інтелектом. Крім того, тремоктопуси, несприйнятливі до токсину надзвичайно отруйного португальського кораблика, і тому нерідко використовують їх в якості зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі