Вчені виявили у кави здатність продовжувати життя

Поділитися
Вчені виявили у кави здатність продовжувати життя Біоактивні компоненти як мінімум знижують інсулінову резистентність і пом'якшують запальні процеси © truekyiv.com
Користь кави не залежить від рівня кофеїну.

Медики зі США повідомили, що дві-три чашки кави в день знижують ризик смерті від серцево-судинних захворювань, нервових хвороб, діабету другого типу та суїциду.

Дослідники узагальнили інформацію з трьох великих досліджень, які в даний час проводяться в США: Nurses' Health Study (беруть участь 74890 жінок), Nurses' Health Study 2 (93054 жінки) і Health Professionals Follow-up Study (40557 чоловіків). Протягом 30 років всіх учасників кожні чотири роки запитували про те, скільки вони вживають каву.

За час дослідження померло 19524 жінки і 12432 чоловіки. З'ясувалося, що любителів кави серед них набагато менше, ніж мало б бути згідно з випадковим розподілом. Крім того, коли вчені прибрали з вибірки курців, то відновлювальний ефект кави виявився ще сильніше.

Повідомляється, що користь для здоров'я не залежить від рівня кофеїну в напої: значить організму допомагають інші природні сполуки, які містяться в кавових зернах. Вчені вважають, що біоактивні компоненти як мінімум знижують інсулінову резистентність і пом'якшують запальні процеси. Однак для точного розуміння механізмів благотворного впливу кави потрібні необхідні дослідження.

За словами вчених, на даний момент ще не можна говорити про причинно-наслідкового зв'язку між вживанням кави і смертю. Зокрема, незрозуміло, наскільки зазначена информантами частота (скільки чашок на день п'ють "піддослідні") співвідноситься з дійсністю.

Читайте також: Вчені розробили методику визначення раку у людини за однією краплею крові

Раніше повідомлялося про те, що вчені винайшли універсальні ліки від хвороб мозку. Ці ліки розбивають бляшки в мозку у мишей, заражених хворобою Альцгеймера або Паркінсона, і покращують когнітивні і запам'ятовуючі функції мозку тварини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі