Вірус - Вчені виявили новий вірус-гігант - Технології - dt.ua

Вчені виявили новий вірус-гігант

9 квітня, 2017, 03:05 Роздрукувати

Вірус був виявлений у стічних водах на сході Австрії.

В Австрії знайде новий гігантський вірус © medical-enc.ru

Австрійські мікробіологи виявили вірус, який виділяється на тлі своїх родичів розмірами і складністю. Вірус, довжина якого складає 400 нанометрів, був виявлений в стічних водах містечка Клостернойбург на сході Австрії. Про свою знахідку вчені повідомили в журналі Science.

Вірус був виявлений завдяки методу метагеноміки. Тобто геном вірусу був зібраний по фрагментах, які були виявлені у взятих пробах. Такий підхід дозволяє дослідникам вивчати набір генів всіх мікроорганізмів, що знаходяться в зразку середовища без їхнього культивування в лабораторних умовах. Самі автори роботи оцінюють знахідку як доконаний факт і повідомляють про вірогідне виявлення трьох споріднених видів у прилеглому районі.

Відкриття знову розпалило суперечку про те, є чи гігантські віруси вірусами в строгому сенсі цього слова, або вони представляють собою клітини, які колись стали паразитами і втратили значну частину генетичної інформації. В такому випадку логічним виглядало б їхнє виділення в окремий домен, рівноправний з бактеріями, еукаріотами і археями.

Читайте також: Вчені виявили майже 1500 невідомих науці вірусів

Скептики не бачать ніякої необхідності у виділенні четвертого геному. Більше того, вони ставлять під сумнів сам факт відкриття, відзначаючи, що, перш ніж робити висновки про еволюцію на підставі геному, непогано б побачити його володаря. Послідовність генів сама по собі є незначним аргументом: вони часто міняються місцями і зазнають інші зміни, що маскують їх походження.

Раніше повідомлялося про те, що у сибірській мерзлоті було виявлено стародавній гігантський вірус. Вік вірусу оцінюється в 30 тисяч років.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >