Вчені виявили найдавніші сліди життя на Землі

Поділитися
Вчені виявили найдавніші сліди життя на Землі Виявлені найдавніші сліди життя на Землі
Виявлення решток відсуває появу життя на Землі на 220 мільйонів років тому.

Вчені з Австралії виявили найдавніші скам'янілості на Землі, відомі на сьогоднішній день. Ними виявилися рештки мікробів з формації Ісуа – древніх гірських порід, які розташовуються в Гренландії. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.

Дослідники виявили строматолити висотою один-чотири сантиметри, вік яких становить 3,7 мільярда років, що на 220 мільйонів років більше, ніж вік найдавніших решток, виявлених до цього. Строматолити являють собою шаруваті утворення, які залишилися від ціанобактериальних матів - співтовариств мікроорганізмів, куди входять фотосинтезуючі ціанобактерії та інші прокаріоти.

Вчені провели ізотопний аналіз рештків і встановили, що вони були утворені на морському мілководді. Це означає, що в ранньому археї прибережна зона була головним джерелом сполук вуглецю в океані, завдяки поглинанню вуглекислого газу бактеріями.

Раніше дослідники з Массачусетського технологічного інституту прийшли до висновку, що першою твариною на Землі була звичайна губка. До таких висновків вони прийшли після того, як генетичний аналіз підтвердив, що губки дали органічні молекули, які були виявлені в каменях віком 640 мільйонів років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі