Вчені виявили метод, який може допомогти в боротьбі з усіма видами раку

Поділитися
Вчені виявили метод, який може допомогти в боротьбі з усіма видами раку © BBC
Проте такі дослідження перебувають на дуже ранній стадії, щоб стверджувати напевно.

Команда з Кардіфського університету виявила метод боротьби з різними видами раку, йдеться в опублікованих у Nature Immunology результатах дослідження. Метод поки не дослідили на пацієнтах, проте вчені стверджують, що у нього "величезний потенціал".

Імунна система людини – це природний захист організму від інфекцій, яка також атакує ракові клітини. Під час досліджень вчені виявили в людській крові імунну Т-клітину, яка може "сканувати" організм для оцінки загрози, щоб усунути її. Відмінність клітини полягає в тому, що вона може атакувати широкий спектр ракових захворювань.

Згідно з дослідженнями, на поверхні Т-клітини є так звані рецептори, які дозволяють "бачити" на хімічному рівні. Зазначено, що Т-клітина може атакувати клітини раку легенів, шкіри, крові, товстої кишки, молочної та передміхурової залози, кісток, яєчників, нирок і шийки матки. При цьому решта тканини залишаються недоторканими. Як саме це відбувається, вчені поки з'ясовують.

Специфічний рецептор" Т-клітини взаємодіє з молекулою MR1, яка є на поверхні всіх клітин людського організму. Вважається, що MR1 може сигналізувати імунну систему про спотворений метаболізм, який відбувається в раковій клітині.

Зазначено, що Т-клітинна терапія раку вже існує і може сприяти виникненню повної ремісії у невиліковно хворих пацієнтів. Найвідоміший приклад – живий препарат CAR-T, створений за допомогою генної інженерії. Однак цей метод лікування працює лише в тому випадку, якщо існує чітка ціль, щоб навчити Т-клітину її виявляти.

За словами дослідників Кардіффського університету, їх метод з використанням специфічного рецептора Т-клітини може стати універсальним для всіх типів раку. Ідея вчених полягає в тому, що у пацієнта братимуть зразки крові для вилучення Т-клітини. Потім за допомогою генетичних модифікацій її будуть перепрограмовувати для створення рецептора, який виявляє рак.

Змінені Т-клітини планують вирощувати у величезних кількостях в лабораторіях і повертати пацієнту. Таким же чином здійснюється і терапія CAR-T.

На даний момент відповідні дослідження проводили лише на тваринах, і на лабораторних клітинах. Перед тим, як випробувати такий метод лікування раку на людях, необхідно провести безліч досліджень.

Водночас вчені з Базельського університету в Швейцарії зазначили, що у досліджень "великий потенціал", однак поки рано говорити про те, що метод буде працювати при всіх видах раку. Професор імунології в Манчестерському університеті Деніел Девіс заявив, що поки це фундаментальне дослідження, і до створення ліків ще далеко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що система штучного інтелекту, розроблена Google Health, виявилася ефективнішою у визначенні раку грудей, ніж лікарі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі