Вчені виростили міні-печінку людини, яку можна пересаджувати пацієнтам

Поділитися
Вчені виростили міні-печінку людини, яку можна пересаджувати пацієнтам Незабаром вчені планують пересаджувати такі міні-органи пацієнтам з тяжкими захворюваннями печінки для підтримки її нормальних функцій © do4a.com
Міні-печінка здатна переробляти шкідливі речовини так само ефективно, як і звичайна печінка людини.

Японські вчені з Університету Йокогами успішно створили міні-печінку розміром кілька міліметрів, яка повністю дублює функції печінки людини. Дослідники виростили її з використанням індукованих стовбурових клітин, які здатні змінюватися у процесі розвитку в різні внутрішні органи, передає телеканал NHK.

Як говорить керівник дослідницької групи професор Хідекі Танігуті, вирощена міні-печінка переробляє шкідливі речовини так само ефективно, як і справжня печінка людини. Також вона успішно виробляє білки, які необхідні для крові.

Японські дослідники мають намір з 2019 року почати клінічні випробування своєї розробки. Зокрема, вони планують пересаджувати такі міні-органи пацієнтам з тяжкими захворюваннями печінки для підтримки її нормальних функцій.

Читайте також: Вчені виростили серце людини з клітин шкіри

У грудні вчені з японського інституту Рікен виростили тканина сітківки ока із стовбурових клітин і пересадили її на сітківку і макак резусів з ослабленим з народження зором. Тести, які були проведені через три тижні після операції, показали, що зір значно покращився як мінімум у двох мавп.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі