Вчені відкрили два нових види землерийкових щурів

Поділитися
Вчені відкрили два нових види землерийкових щурів Щури живуть на острові Лусон © N+1
Тварини живуть на філіппінському острові Лусон.

Вчені під керівництвом Еріка Рикарта з Музею природної історії штату Юта виявили два нових види землерийкових щурів, які є ендеміками філіппінського острова Лусон. Як повідомляє N+1, приманити нові види вдалося на дощовий черв'яків, а ось арахісове масло і сушений кокос, які люблять інші гризуни, залишили їх байдужими.

Землерийкові щури (рід Rhynchomys) живуть тільки на острові Лусон. Вони мешкають в горах зустрічаються на висоті від тисячі до 2,5 тисяч метрів. Зовні вони схожі на землерийок і, як і вони, харчуються черв'яками та комахами. До недавнього часу вченим було відомо чотири види цих тварин, але недавні дослідження показали, що на острові мешкають ще два. Вони були знайдені на горі Лабо і горе Минган.

Нові види тварин назвали по місцях їх проживання, Rhynchomys labo і Rhynchomys mingan. R. labo мешкають на однойменній горі на висоті 1,25-1,4 кілометра. Від інших видів землерийкових щурів вони відрізняються тоном коричневого забарвлення і особливостями будови морди. Також у них коротший хвіст. Вони середніх розмірів порівняно з іншими ринкомисами - близько 17,5 сантиметрів. Rhynchomys mingan виявилися побільше зростом - в середньому 18,65 сантиметрів. Порівняно з іншими видами у них коротше хутро і трохи відрізняється будова морди (у тому числі довжина рила і верхньої щелепи).

За словами Рикарта, щури скачуть на задніх лапах "як маленькі кенгуру". Вони прокладають в лісі стежки, а потім патрулюють їх у пошуках дощових черв'яків.

Раніше біологи з Японії описали новий вид карликових морських коників. Тварина отримала видову назву Hippocampus japapigu - "японська свиня". Морський коник мешкає на глибині від п'яти до 22 метрів в центрі і на південному сході Японії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі