Вчені успішно провели ряд експериментів при підготовці до пересадки голови людини

Поділитися
Вчені успішно провели ряд експериментів при підготовці до пересадки голови людини Серджіо Канаверо заявив про успішну підготовку до пересадки голови людини © Naked Science
Операція запланована на грудень 2017 року.

Міжнародна група біологів під керівництвом Серджіо Канаверо заявила про те, що успішно провела ряд експериментів, необхідних для проведення першої в світі операції з пересадки голови людини. Про це говориться в ряді статей, опублікованих у журналах Surgery і CNS Neuroscience & Therapeutics.

У кінці лютого 2015 року Канаверо заявив про те, що збирається провести операцію з пересадки голови людини на донорське тіло, поєднавши при цьому спинний мозок з головним мозком за допомогою спеціальної процедури, яку назвав "протокол GEMINI". На пересадку погодився російський програміст Валерій Спіридонов, який страждає невиліковним захворюванням - спінальною аміотрофією Вердинга-Гоффмана.

Тепер же Канаверо і його колеги оголосили про те, що їм вдалося успішно реалізувати ключовий етап цієї операції – зрощення стовбура мозку і спинного мозку – у дослідах на щурах. Для цього вчені використовували спеціальний надтонкий наноніж з вуглецю, органічну речовину поліетиленгліколь, що допомагає нервовим волокнам "склеїтися" один з одним, а також особливу методику стимуляції спинного мозку в місці розрізу, необхідну для появи зв'язку між нейронами.

За словами вчених, приблизно через місяць після пошкодження хребта і його зрощування за методикою Канаверо нервові волокна в хребті зрослися і тварини відновили рухливість кінцівок. Всі ці операції були здійснені на території Китаю, де для подібних дослідів немає обмежень.

Вчені провели експерименти з пересадки мозку на мавпах. Рухливість кінцівок не відновилася, але тварини залишилися живі і мозок не був пошкоджений через пересадку на нове тіло.

Як повідомляють автори публікацій, операція буде проведена за запланованим графіком – у грудні 2017 року. Докторові Канаверо у проведенні операції буде асистувати китайський лікар Рен Сяопін, в активі якого вже є вдалі операції з пересадки голови мавпи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі