Вчені створили нанороботів з ниток ДНК

Поділитися
Вчені створили нанороботів з ниток ДНК
Дослідження команди вчених пройшли настільки успішно, що перехід до повномасштабних випробувань можна вважати доконаним фактом, а експерименти на людях можуть бути проведені лише через 5 років.

Команда дослідників з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі успішно продемонструвала можливість використання ниток ДНК для створення нанороботів, що функціонують всередині живого таргана, повідомляє портал Cnews.

За підсумками проведених досліджень, вчені опублікували статтю в журналі Nature Nanotechnology. У ній докладно описано процес створення декількох нанороботів на основі ниток ДНК, які потім були введені в організм лабораторних тарганів. Нанороботи працювали разом, подібно до єдиного комп'ютера, і могли впливати на функції організму за допомогою різних молекул.

Дослідження, проведені раніше, показали, що нитки ДНК можна програмувати і створювати з них найпростіші комп'ютерні ланцюга, здатні виконувати елементарні математичні задачі. Програмування можливо завдяки природній здатності ниток реагувати на різні білки.

Заслуга ізраїльських вчених полягає в тому, що їм вперше вдалося продемонструвати можливість подібного програмування безпосередньо всередині живого організму. Дослідники "розмотали" нитки ДНК, а потім "пов'язали" їх в нову структуру, схожу на коробку-орігамі. В неї потім помістили за однієї хімічної молекулі. Вчені створили кілька варіантів таких "коробок", взаємодіючих один з одним і білками всередині таргана.

Зміст цих дій полягала в тому, щоб створити кілька сценаріїв, які автоматично відкриють "коробку" при зіткненні з певними білками. Додавання декількох наноструктур, що взаємодіють з білками, дозволяє збільшити кількість можливостей нанороботів. Фактично ж, мова йде про широких обчислювальних можливості нанороботів, які знаходяться усередині організму. Причому ця біосистеми здатна віддалено взаємодіяти із звичайною електронікою.

У ході експериментів, дослідники змогли запрограмувати ДНК-орігамі для з'єднання з молекулами гемолімфи, які знаходяться всередині судинної системи таргана і повідомили, що усі роботи справно виконували закладену в них програму, відкриваючи коробку у відповідності із закладеним сценарієм.

Виходячи з отриманих результатів, можна говорити про величезний потенціал технології і найширші можливості її застосування в майбутньому. Наприклад, нанороботи зможуть виявляти і знищувати ракові клітини або токсичні молекули, захищаючи організм носія від отруєння. Також нанороботи могли б випускати молекули антидепресантів і транквілізаторів у відповідь на стан агресії. Така терапія може стати гарною альтернативою тюрмах та інших виправних установ. Очевидно, що технологія одночасно надзвичайно приваблива і для тих, хто не дружить, з законами, адже використання нанороботів фактично дозволить віддалено керувати поведінкою людини.

Дослідження команди вчених пройшли настільки успішно, що перехід до повномасштабних випробувань можна вважати доконаним фактом, а експерименти на людях можуть бути проведені лише через 5 років. !zn

Читайте також:

Німецькі інженери продемонстрували літаючих роботів - чайку і бабку

Вчені створили протез руки, який дозволяє відчувати дотики

Створено рухається по власній "павутині" робот

Європейське космічне агентство створило прототип робота-ящірки для роботи в космосі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі