Вчені створили біонічне око, яке працює майже як справжнє

Поділитися
Вчені створили біонічне око, яке працює майже як справжнє У майбутньому око зможе бачити краще, ніж справжнє © Naked Science
У майбутньому пристрій зможе працювати від сонячних батарей.

Вчені з Університету Гонконгу створили роботизоване око, будова якого повністю повторює будову справжнього ока і воно дійсно може бачити. В майбутньому такий пристрій зможе забезпечити зір краще людського, а також здатність бачити в темряві, повідомляє Naked science.

Дослідники взяли за основу будову реального ока і повторили, адаптували його до можливостей механіки. Всередині око заповнене рідкими електролітами, а сітківка зроблена з нанопроводів.

У справжньому оці світло, заломлюючись у кришталику, досягає фоторецепторів на сітківці, а вони перетворюють фотони на сигнали, які і передають по нервових шляхах у зорові відділи мозку. Саме це один з ключових каменів спотикання для створення ефективно працюючих штучних очей, які могли б допомогти людям, які втратили зір.

Мембрана штучної "сітківки", що стоїть на місці склери, зроблена з оксиду алюмінію з крихітними сенсорами з перовскіту - гібридного світлочутливого матеріалу, який використовується в сонячних елементах. Нанодроти, що імітують зорову кору головного мозку, передають візуальну інформацію, зібрану сенсорами, на комп'ютер, де вони обробляються.

Під час тестування біонічного ока воно успішно розрізнило букви I, E і Y, не сплутавши їх. На сьогодні таке робооко здатне створювати дуже "грубі" зображення: якщо справжнє око дає картинку якістю порядку 120-140 мегапікселів, то штучне - всього 100 пікселів. Разом з тим, важливо, що сам принцип виявився робочим. Крім того, гаджет має потребу в джерелі живлення, вчені припускають, що ним може виступати сонячне світло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: У січні Boeing Co. не отримала жодного замовлення на літаки

Раніше вчені з Бінгемотського університету в США створили прототип робота, властивості якого нагадують рідкого Т-1000 з "Термінатора-2". Розроблена ними система дозволяє за допомогою 3D-принтера створити м'який екзоскелет, який вільно гнеться, а потім може відновлювати свою форму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі