Новини науки - Вчені поставили під сумнів однією з уявлень про еволюцію - Технології - dt.ua

Вчені спростували одне з уявлень про еволюцію

7 серпня, 2018, 11:53 Роздрукувати

Ген, пов'язаний з мовою, не дав древнім людям ніяких переваг.

"Ген мови" не дав стародавнім людям еволюційних переваг

Вчені заявили про те, що ген FOXP2, який іноді також називають "геном мови", не давав істотних еволюційних переваг Homo sapiens. Раніше ж дослідники припускали, що цей ген забезпечив сучасним людям перевагу перед неандертальцями, повідомляє Science News.

У 2002 році вчені встановили, що ген FOXP2 швидко поширився у людей, і тільки людей, близько 200 тисяч років тому. У людей цей ген відрізняється двома амінокислотами. Мутації в FOXP2 гені пов'язані з проблемами з мовленням і навчанням мовам.

У ході нового дослідження вчені провели статистичний аналіз різних генетичних варіантів FOXP2, використовуючи дані двох досліджень, Human Genome Diversity Panel (HGDP) і 1000 Genomes Project phase 1. При розгляді всіх людей незалежно від їхнього походження один з варіантів дійсно стає більш поширеним, ніж інші. Однак, якщо аналізувати африканців окремо від європейців і азіатів, то відмінностей не спостерігається.

Це пояснюється тим, що при міграції людей з Африки, деякі варіанти генів набули поширення за межами континенту, на якому люди з'явилися спочатку. По мірі росту популяцій на інших континентах окремі алелі FOXP2 отримали широке поширення. Подібна картина спостерігається і з деякими іншими частинами людського геному. Якщо б на "ген мови" впливав природний відбір, то він був би єдиною частиною ДНК з таким розподілом серед різних груп населення.

Читайте також: У геномі пізніх неандертальців не виявлено ДНК сучасних людей

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >