Вчені сплутали унікальну "подвійну планету" з коричневим карликом

Поділитися
Вчені сплутали унікальну "подвійну планету" з коричневим карликом Коричневий карлик виявився унікальною подвійною планетою © NASA
Система складається з двох масивних планет.

Вчені з Гавайського університету заявили про те, що нещодавно відкритий коричневий карлик насправді є парою планет, які обертаються одна навколо іншої. Про своє відкриття дослідники повідомили на сайті ArXiv.

У ході дослідження вчені вивчили коричневий карлик 2MASS J11193254−1137466, об'єкт крупніший за планети, але недостатньо великий, щоб запалитися термоядерної реакцією водню і стати зіркою. Він був відкритий у 2015 р. приблизно в 85 світлових роках від Землі. Оточений хмарою гарячого пилу, що залишилася з часів свого народження, J1119−1137 видно лише в інфрачервоному діапазоні. Тоді дослідники помітили невелику масу об'єкта і те, що вік небесного тіла становить близько 10 мільйонів років.

Тепер же дослідники провели нові спостереження. Це дозволило встановити, що насправді J1119−1137 є парою тіл, що повільно, роблячи один оберт приблизно раз у 90 років – обертаються одна навколо іншої. Відстань між ними становить близько 3,6 астрономічних одини. – приблизно 600 мільйонів кілометрів.

Масу обох тіл вчені оцінили у 3,7 маси Юпітера, отже, за класичними уявленнями, вони відносяться до планет, газових гігантів. Разом з тим, вчені розглядає також варіант, при якому частини системи є коричневими карликами.

Раніше повідомлялося про те, що вчені помітили наявність погоди на планеті PSO J318.5-22, яка втратила свою материнську зірку. На думку вчених, на планеті є хмари розплавлених силікатів і металу. Об'єкт PSO J318.5-22 був виявлений ще в 2013 році. Тоді після недовгих дискусій вчені віднесли його до розряду планет-гігантів, а не до коричневих карликів, які є наполовину зіркою, наполовину планетою. Було вирішено, що PSO J318.5-22 є планетою, газовим гігантом зразок Юпітера, народженої біля зірки, але згодом викинутої з материнської системою гравітаційним впливом сусідніх планет.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі