Вчені розповіли про "торгові відносини" між грибами та рослинами

Поділитися
Вчені розповіли про "торгові відносини" між грибами та рослинами Гриби "виторговують" собі більш вигідні умови обміну
Гриби "виторговують" у рослин більш вигідні умови обміну.

Вчені з Амстердамського вільного університету заявили про те, що симбіоз між рослинами і грибами не такий простий, як може здатися на перший погляд. Обмін між організмами носить характер "товарно-грошових відносин" і відбувається за "плаваючим курсом", повідомляє Naked science.

Симбіотичні відносин між рослинами і грибами налічують вже 400 мільйонів років. Їхні коріння і міцелій тісно переплітаються і навіть проникають один в одного. Рослини отримують від грибів цінні мінерали і забезпечують їх органічними речовинами власного виробництва.

Тепер же вчені дізналися, що цей обмін не такий і простий. Виявилося, що гриби транспортують мінерали в області, де їх особливо не вистачає, а натомість "виторговують" собі більш вигідні умови обміну.

У ході дослідження вчені спостерігали за рухом фосфору в арбускулярній мікоризі, грибки якої проникають глибоко в міжклітинний простір рослини-партнера, а то і всередину його клітин. Таку структуру утворюють гриби Rhizophagus irregularis в коренях моркви - їх відносини і були розглянуті в лабораторії. Для цього чашку Петрі з грунтом розділили на три частини, дозволивши грибу витягатися з центральної частини з рослиною в обидві сусідні, що містили фосфор з мітками різного кольору.

Виявилося, що якщо помістити 90% маси мінералу в один відсік і тільки 10% - в другій, то гриб не просто передає його з "багатої" ділянки "бідну", але і контролює цей процес. Помітивши нестачу цінного мінералу, рослина посилює віддачу органіки, стимулюючи гриб активніше рости і фільтрувати фосфор.

При цьому, гриб точно контролює дефіцит мінералу і змушує коріння "платити" максимальну ціну. Вчені вважають, що в таких умовах гриби "виторговують" собі більш вигідний "курс" і за одну і ту ж кількість фосфору можуть отримувати майже в чотири рази більше органіки.

Раніше вчені з австралійського Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень заявили про виявлення мікроскопічних грибів, які здатні поглинати сполуки золота і перетворювати їх у чистий метал. Золото відкладається на поверхні міцелію грибків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі