Вчені розповіли про стан Великого Бар'єрного рифу після знебарвлення коралів

Поділитися
Вчені розповіли про стан Великого Бар'єрного рифу після знебарвлення коралів Вчені вивчили Великий Бар'єрний риф після знебарвлення
Різні частини рифу по-різному відреагували на теплу воду.

Вчені з Університету Тасманії дослідили Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду, повідомляє N+1.

У ході дослідження вивчили 186 точок на Великому Бар'єрному рифі і в Кораловому морі на північний схід від Австралії, порівнявши їхній стан у 2010-2015 роках і протягом року після знебарвлення. Вони з'ясували, що в точках 44 загинуло більше 10% всіх коралів, і особливо сильно постраждали рифи у північній частині Коралового моря. В одній з точок на атолі Oспрей Риф біля узбережжя австралійського штату Квінсленд загинула половина всіх коралів, а як мінімум в одному місці на півдні Великого Бар'єрного рифу, в Суейн-Рифс, постраждали абсолютно всі корали, які жили там до 2016 року. Вчені підкреслюють, що знебарвлення - оборотний процес, і зооксантели можуть повернутися; швидше за все, це вже сталося у значної частки постраждалих від знебарвлення коралів.

Разом з тим, дослідники підкреслюють, що основні екологічні зміни, пов'язані з епізодом знебарвлення, відбулися незалежно від загибелі коралів і, мабуть, були безпосередньо пов'язані з ростом температури води - це, на їхню думку може пояснити, чому різні коралові спільноти по-різному реагують на загибель самих коралів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі