Вчені розповіли про появу борозен на супутнику Марса

Поділитися
Вчені розповіли про появу борозен на супутнику Марса Борозни на Фобос з'явилися в результаті руху валунів по його поверхні
На думку дослідників, борозни на Фобосі є результатом падіння астероїда.

Вчені з Університету Брауна заявили про те, що борозни, які можна помітити на супутнику Марса Фобосі, були утворені валунами, які були викинуті з ударного кратера, утвореного в результаті падіння астероїда, повідомляє N+1. У ході дослідження вчені побудували модель руху уламків з ударного кратера Стікні поверхнею небесного тіла.

Борозни – відмінні риси Фобоса, які покривають більшу частину його поверхні. Вперше вони були помічені в 1970-х роках і з тих пір дослідники пропонували різні пояснення їхнього утворення. У ході нового дослідження вчені навели нові доводи на користь того, що поява борозен пов'язана з ударним кратером Стікні. Діаметр кратера складає дев'ять кілометрів при тому, що діаметр самого Фобоса – 27.

Побудовані дослідниками моделі імітують шлях уламків, викинутих з кратера Стікні, з урахуванням форми і рельєфу Фобоса, а також його гравітаційного середовища, обертання і орбіти навколо Марса. Моделювання показало паралельні шляхи валунів, що збігаються, як правило, з паралельними борознами, що спостерігаються на Фобосі. Дослідники прийшли до висновку, що через невеликий розмір Фобоса і відносно слабку гравітацію камені просто продовжували котитися, а не зупинялися після кілометра або близько того, як вони повели б себе на тілі більшого розміру. А деякі валуни, ймовірно, котилися і продовжували свій шлях навколо крихітного місяця.

Подібна "подорож" валунів може пояснити незвичайні особливості деяких борозен: вони накладені одна на одну так, ніби були створені різними подіями. Крім того, деякі борозни проходять через сам кратер так, наче він уже існував під час їхнього утворення.

У 2008 році вчені встановили, що Фобос є купою щебеню, яка тримається разом завдяки наявності зовнішнього шару пилу товщиною 50-100 метрів.

На думку вчених, поява тріщин на Фобосі є першою ознакою руйнування супутника. Разом з тим, він цілком може проіснувати ще кілька мільйонів років в такому стані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі