Вчені розповіли про небезпеку недостатнього сну

Поділитися
Вчені розповіли про небезпеку недостатнього сну Сон тривалістю менше шести годин підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань
Люди, які сплять менше шести годин на добу, частіше страждають від серцево-судинних захворювань.

Вчені з Американського коледжу кардіології заявили про те, що люди, які сплять менше шести годин на добу, перебувають у зоні підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань в порівнянні з тими, хто спить по сім-вісім годин, повідомляє EurekAlert!.

У ході дослідження вчені вивчили дані 3974 добровольців з Іспанії, які носили актиграф – пристрій, що вимірює періоди сну і неспання. Середній вік випробуваних склав 46 років. Всі добровольці були розділені на чотири групи: ті, хто спав менше шести годин, хто спав шість-сім годин, хто спав сім-вісім годин і ті, хто спав більше восьми годин.

У результаті дослідники з'ясували, що ймовірність розвитку атеросклерозу у тих, хто спав менше шести годин, була на 27% вище, ніж у тих, хто спав по сім-вісім годин. Крім того, неспокійний сон підвищує ймовірність розвитку атеросклерозу на 34%.

Разом з тим, вчені припускають, що сон тривалістю понад вісім годин також може стати причиною розвитку серцево-судинних захворювань. Дослідники також підкреслюють, що ті, хто спав мало, вживали каву та алкоголь.

Раніше повідомлялося про те, вчені провели дослідження, результати якого допомогли їм виявити групу генів, видалення яких призводить до різкого збільшення тривалості життя. Вчені сподіваються в майбутньому створити препарати, які будуть придушувати роботу деяких генів і таким чином продовжувати життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі