Комети - Вчені розкрили походження комети Чурюмова-Герасименко - Технології - dt.ua

Вчені розкрили походження комети Чурюмова-Герасименко

11 квітня, 2016, 08:43 Роздрукувати

Астрофізики дослідили дані космічного апарату "Розетта".

Вчені спостерігали за газовими викидами з ядра комети © esa.int

Астрономи з Південно-західного дослідницького інституту визначили походження комети Чурюмова-Герасименко (67P), спостерігаючи за газовими викидами з ядра космічного тіла. Виявилося, що у ядрі комети містяться клатрати і кристалічний лід. Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Вчені вважають, що до складу кометних ядер може багато розповісти про особливості хімічних частинок, які перебували в протопланетном диску на зорі існування Сонячної системи. Саме тому комети виступають у ролі джерела інформації про умови утворення планет й інших об'єктів.

За допомогою спектрометра на борту космічного апарату "Розетта", який досліджував комету Чурюмова-Герасименко восени 2014 року, вчені з'ясували структуру і склад кому — хмари з пилу і газу, яке оточує ядро комети. Астрофізики визначили, що 67P складається з кристалічного льоду і клатратів — складних кристалів, стійкість яких залежить від включених у них речовин.

Як кажуть дослідники, спостерігається виділення газу не відповідає тому, що відбувалося б за наявності аморфного льоду, всередині якого містилися б леткі сполуки. Якщо це дійсно так, і ядро комети містить клатрати, то комети Чурюмова-Герасименко утворилася з крижаних частинок, які знаходилися поблизу від Сонця, в той час як аморфний лід був поширений на околиці Сонячної системи.

Читайте також: Вчені не виявили "печер" в надрах комети Чурюмова-Герасименко

Раніше повідомлялося про те, що зонд Philae знайшов на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) 16 органічних сполук, насичених вуглецем і азотом, в тому числі 4 сполуки, які раніше не було виявлено на кометах. На думку вчених, наявність таких складних молекул в кометі, яка утворилася в період зародження Сонячної системи, свідчить про те, що хімічні процеси могли зіграти основну роль у сприянні формуванню умов для виникнення життя.

За матеріалами: Lenta.ru /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >