Вчені роздивилися структуру "ахіллесової п'яти" нового коронавірусу

Поділитися
Вчені роздивилися структуру "ахіллесової п'яти" нового коронавірусу Вчені встановили структуру білка "корони" вірусу © NIAID
Дослідникам вдалося встановити структуру білка "корони" вірусу, за допомогою якого той проникає в клітину.

Вчені з Техаського університету і американського Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань вперше описали структуру білка "корони" нового коронавірусу, який допомагає йому проникати в клітину. Як повідомляє Naked science, відкриття може допомогти вченим у створенні вакцини для боротьби з вірусом.

Незважаючи на те, що новий коронавірус виявився близьким родичем SARS-CoV, збудника "атипової пневмонії", готові антитіла до SARS-CoV новий коронавірус не зв'язують. Нова робота американських вчених допомагає зрозуміти, чому так відбувається.

Дослідники описали структуру S-білка, які покривають оболонку вірусної частинки, немов колючки або промені. Для вірусу ці білки є головним інструментом зараження клітин. Своєю зовнішньою частиною вони імітують структуру звичайних і важливих для клітини молекул, завдяки чому пов'язуються з відповідними мембранними рецепторами - і проникають всередину. Так, S-білки коронавірусів SARS-CoV і SARS-CoV-2 взаємодіють з ангиотензинперетворюючим ферментом 2 (ACE2).

За допомогою кріогенної електричної мікроскопії вчені змогли з'ясувати тривимірну структуру поверхні S-білка нового коронавірусу з роздільною здатністю до 3,5 Ангстрема. Відзначається, що S-білки, які приготувалися до зараження, мають одну форму, а ті, що вже зв'язалися з мішенню, – іншу. Вчені працювали з першою з них.

Як можна було очікувати, в цілому молекула виявилася тією ж, що і у збудника "атипової пневмонії" SARS-CoV. Однак деякі нюанси відрізнялися: так ділянка, що зв'язується з рецептором АСЕ2, володіє підвищеною аффинністю до своєї мішені, що, мабуть, пояснює і велику легкість, з якою новий вірус інфікує клітини і поширюється.

Антитіла до вірусу "атипової пневмонії" не можуть надійно закріпитися на S-білках нового коронавірусу. Детальна структура білка дозволить дослідникам впритул наблизитися до створення препаратів і вакцин для боротьби з ним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Станом на ранок 20 лютого кількість заражених коронавірусом склало 75 730 тисяч, вилікувано 16 450 осіб. Всього від коронавірус померло 2 128 осіб. Число випадків одужання пацієнтів за день вперше перевищило кількість нових хворих.

Китайські вчені вважають, що пік епідемії нового китайського коронавірусу COVID-19 вже минув. Більше 80% випадків зараження зафіксовано в провінції Хубей, яка стала епіцентром епідемії.

Редакція DT.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі