Полярна зірка - Визначено точну відстань до полярної зірки - Технології - dt.ua

Вчені прорахували точну відстань до Полярної зірки

31 липня, 2018, 12:47 Роздрукувати

Зірка згадується в каталозі Птолемея, складеному ще дві тисячі років тому.

Полярна зірка знаходиться на відстані 447 світлових років від Землі © N+1

Астрономи за допомогою телескопа Gaia визначили точну відстань до Полярної зірки. Як повідомляє N+1, згідно з розрахунками вчених, відстань до неї становить 447+/- 1,6 світлових років. Дослідники також переглянули радіус, вік і масу зірки.

Полярна зірка – одна з найвідоміших зірок на небі. Вона згадувалася в каталозі "Альмагеста", складеному Птолемеєм майже дві тисячі років тому. Разом з тим, дослідникам досі не вдавалося встановити точну відстань до неї, різні підрахунки показували цифру від 322 до 520 світлових років, що також заважало вивчити властивості зірки.

Варто відзначити, що Полярна зірка є системою з трьох світил: головне, Полярна А, являє собою надгігант, навколо якого обертаються дві зірки менших розмірів — Полярна B і Полярна Ab. У ході нового дослідження вчені проаналізували дані, отримані Gaia для компонента B, зірки з масою 1,39 сонячних. Вимірювання показали, що відстань до неї досягає 447+/- 1,6 світлових років, що застосовується до всієї системи. Абсолютна зоряна величина Полярної B становить 2,91. Це значення трохи вище за те, яке слід очікувати для зірки спектрального типу F3V віком 60-100 мільйонів років.

Крім того, астрономи уточнили властивості головної зірки, Полярної А: її радіус дорівнює 47-50 сонячних, маса — 6,4-6,7 масам Сонця, а вік 55-65 мільйонів років. Це дозволило вченим визначити, що Полярна зірка, швидше за все, вперше перетинає смугу пульсаційній нестабільності на діаграмі Герцшпрунга — Рассела. Це відбувається, коли зірки сходять з головної послідовності, причому перетинати цю смугу вони можуть чотири або навіть п'ять разів.

Читайте також: Вчені відправили електронну музику у напрямі однієї з зірок

Раніше вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >