Глобальне потепління призведе до зростання числа мегацунамі - вчені - Технології - dt.ua

Вчені прогнозують виникнення потужних мегацунамі

7 вересня, 2018, 17:28 Роздрукувати

Глобальне потепління призведе до того, що подібні явища будуть траплятися все частіше.

Потужні цунамі будуть траплятися все частіше через глобальне потепління

Вчені заявили про те, що вплив глобального потепління призведе до того, що мегацунамі, подібні до того, яке сталося на південному заході Аляски в жовтні 2013 року, будуть траплятися все частіше. Як повідомляє Science Alert, тоді зсув викликав хвилю заввишки 182 метра.

Цунамі 2015 року стало четвертим за величиною, зареєстрованим за останні 100 років. Як підкреслюють дослідники, його поява пов'язана з таненням льодовиків, і, на їхню думку, подібні події будуть траплятися все частіше.

На думку вчених, до цунамі призвело танення льодовика Тіндаль у фіорді Таан. За період з 1961 по 1991 рік льоди відступили на 16 кілометрів, а їхня товщина зменшилася на 300 метрів. Це призвело до втрати великої маси льоду, яка підтримувала гірські схили, що призвело до масивного обвалу. А це, в свою чергу, призвело до утворення велетенської хвилі, яка рухалася зі швидкість близько 95 кілометрів на годину.

Дослідники зазначають, що в результаті цунамі 2015 року ніхто не постраждав, але, якщо щось подібне повториться в майбутньому, у фіорді може перебувати лайнер з туристами. Ризик з кожним роком збільшується, оскільки зміна клімату сприяэ повсюдному таненню льодовиків і почастішанню зсувів. Подібна подія сталася в Гренландії в 2017 році, коли підземні поштовхи викликали обвал і 90-метрову хвилю, яка забрала життя, щонайменше, чотирьох осіб. Однак загрозу несуть також великі шматки льоду, які відриваються від глетчерів і падаючі в затоки.

Читайте також: Людство пройде кліматичну точку неповернення через 17 років – вчені

Раніше вчені заявили про те, що коливання гравітаційного поля Землі, які виникають при змінах геологічної структури, можна використовувати для прогнозування наслідків землетрусів, зокрема, цунамі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >