Вчені припустили існування грязьових вулканів на Марсі

Відео
Поділитися
Вчені припустили існування грязьових вулканів на Марсі На Марсі можуть існувати грязьові вулкани © NASA
Сліди, які вважалися потоками лави, можуть бути результатом грязьового вулканізму.

Вчені з Академії наук Чехії і Ланкастерського університету провели експеримент, який показав, що сліди на Марсі, які вважалися потоками лави, насправді можуть бути результатом грязьового вулканізму. Як повідомляє "Популярная механика", на Землі такий вулканізм є доволі поширеним явищем.

На думку вчених вода, яка просочилася в грунт планети могла змішатися з пилом і утворити грязьові маси, які потім з якихось причин знову вирвалися на поверхню. Щоб перевірити свою гіпотезу, дослідники провели ряд експериментів з грязьовими масами у вакуумній камері і при низькій температурі.

Виявилося, що при умовах, схожих з марсіанськими, водно-пилова суміш буде поводити себе так само, як лава, що вивергається на Землі. При низькому тиску і температурі мінус 20 °C верхній шар текучих грязьових мас замерзає, утворюючи жорстку кірку, яка потім проривається нижніми рідкими прошарками. В результаті виникають відгалуження від основного потоку, які, в свою чергу, знову зверху замерзають, знову прориваються і так далі.

Вчені стверджують, що грязьовий вулканізм може пояснити морфологію потоків на поверхні Марса. Вони також вважають, що висновки їхнього дослідження можна використовувати не тільки стосовно до Червоної планеті. Наприклад, наявність мулистого, частково замерзлого океану передбачається під поверхнею Церери, ймовірно, на карликовій планеті теж можливий грязьовий вулканізм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Український боксер-супертяж Вихрист повернеться на ринг 21 березня

Раніше японські хіміки виявили органічні сполуки, що містять азот, у стародавньому метеориті, який відколовся від Марса 4 млрд років тому і впав на Землю. Відкриття дає підставу вважати, що в цей час планета могла нагадувати Землю і на ній існували живі організми - азот є невід'ємною складовою відомих на сьогодні життєвих процесів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі