Чорна діра - Вчені придумали спосіб добування інформації з чорних дір - Технології - dt.ua

Вчені придумали спосіб добування інформації з чорних дір

24 грудня, 2015, 17:36 Роздрукувати

Дослідники пропонують використовувати феномен квантової телепортації.

Зібрати інформацію з чорної діри дозволить квантова телепортація © nasa.gov

Фізики заявили про те, що феномен квантової телепортації може допомагати інформації про частинки, що поглиненаються чорними дірами, "тікати" з них назад у космос. На думку дослідників, це можна буде перевірити експериментально, якщо людство коли-небудь зможе наблизитися до такого об'єкта. Про висновки вчених повідомляється на сайті Корнельського університету.

Чорні діри мають такий великий гравітаційний вплив, що його не можна подолати, не перевищивши при цьому швидкості світла. Жоден об'єкт не може вирватися з межі дії чорної діри, яка отримала назву "горизонт подій".

Стівен Хокінг вважає, що доля частинок, які народжуються поруч із "горизонтом подій", сильно відрізняється, оскільки деякі з них можуть потрапити за його межі і зникнути з нашого світу, а інші – "вирватися на свободу". Таким чином, чорні діри мають бути джерелом потоку елементарних часток, який і отримав назву "випромінювання Хокінга". Завдяки цьому випромінюванню чорні діри можуть поступово "випаровуватися".

Читайте також: Вчені вперше виміряли магнітне поле чорної діри

На думку ж інших дослідників якщо таке випромінювання має місце бути, то інформація про частинки, які потрапляють в чорну діру, буде безповоротно губитися разом з випаровуванням, що суперечить законам квантової механіки.

Шон Керролл з Каліфорнійського технологічного університету в Пасадені і його колеги розробили "план втечі" інформації з чорної діри, який би не порушував всіх законів класичної та квантової фізики, і розповіли про те, як подібний експеримент можна було б провести на практиці. Для нього буде потрібний астронавт, який буде знаходитися у "горизонті подій", електрон, який він буде тримати в руках, та інформація про напрямок руху (спін) чорної діри. Вимірявши спін чорної діри і те, якими властивостями володіють частинки світла, породжувані випромінюванням Хокінга, астронавт "відпускає" електрон за горизонт подій.

Ще раз вимірявши спін чорної діри і те, якими властивостями будуть володіти "втікаючі" фотони Хокінга, можна буде простежити долю відпущеного електрона. Це можливо завдяки тому, що електрон "сплутується" на квантовому рівні з фотоном, який залишається всередині чорної діри, і при вимірюванні стану частинки, що "втекла", інформація про властивості електрона, згідно з законами квантової механіки, буде телепортована за межі чорної діри.

Раніше повідомлялося про те, що фізик виміряв максимально можливу масу чорної діри. Згідно до проведених розрахунків, маса надмасивної чорної діри не може перевищувати масу 50 мільярдів сонць. Більша маса можлива лише у разі прямого падіння в чорну діру зірок або зіткнення з іншими чорними дірами.

За матеріалами: РИА Новости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >