Пояснити зв'язок між вживанням солі і розвитком гіпертонії - Технології - dt.ua

Вчені пояснили зв'язок між вживанням солі і розвитком гіпертонії

30 листопада, 2018, 12:17 Роздрукувати

Споживання великої кількості солі призводить до накопичення натрію у плазмі та спинномозковій рідині.

Вчені пояснили, чому сіль сприяє розвитку гіпертонії

Вчені з Національного інституту фундаментальної біології в Японії розкрили механізм, через який сіль сприяє розвитку гіпертонії. Як відзначає EurekAlert!, зв'язок між надмірним вживанням солі і гіпертонією був відомий вже давно, але який механізм лежить в основі цього зв'язку дослідники не знали.

Розвитку гіпертонії сприяє споживання кухонної солі (NaCl). Чим більше солі вживає людина, тим більше натрію накопичується в плазмі та спинномозковій рідині. А це призводить до порушення симпатичної нервової системи, яка регулює кровообіг.

Натрієві канали формуються в певних гліальних клітинах, в тому числі астроцитах і клітинах епендими — мембрани, що вистилає деякі структури центральної нервової системи. Вчені з'ясували, що ці натрієві канали є мозковими "датчиками", які відстежують збільшення концентрації іонів натрію в крові.

У ході дослідження вчені встановили, що у піддослідних мишей, у яких у циркумвентрикулярних органах відсутні натрієві канали, активація симпатичних нервів не відбувалася при високій концентрації солі в організмі. У контрольної групи мишей в гліальних клітинах відбувалася серія реакцій. Іони натрію в позаклітинному середовищі провокували відкриття натрієвих каналів, а приплив натрію в цитоплазму приводив до активного утворення лактату. Лактат і іони водню випускалися з клітин і активували нейрони в гіпоталамусі і в довгастому мозку, що стимулює симпатичні нерви.

Читайте також: Вчені зареєстрували другий випадок зараження людини щурячим вірусом гепатиту

Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №19, 25 травня-31 травня Архів номерів | Зміст номеру < >