Вчені пояснили зв'язок між вологістю повітря та зростанням захворюваності на COVID-19

Поділитися
Вчені пояснили зв'язок між вологістю повітря та зростанням захворюваності на COVID-19 У сухому повітрі коронавірус тримається довше © NIAID
Зниження вологості на 1% збільшує ризик зараження більш ніж на 6%.

Австралійські вчені пояснили зв'язок між зниженням вологості повітря та збільшенням випадків зараження коронавірусом. Зниження вологості на 1% збільшує ризик зараження на 6,11%, йдеться у дослідженні, опублікованому Wiley Online Library.

Вчені вивчали вплив клімату на розповсюдження вірусів SARS-CoV (коронавірусна інфекція) і MERS-CoV (близькосхідний респіраторний синдром) у Новому Південному Уельсі, Австралія.

Дослідники вивчили 749 випадків інфікування жителів штату в розпал епідемії COVID-19, кількість опадів, температуру і відносну вологість за місцем їх проживання. Дані збиралися о 9:00 та о 15:00.

Основними шляхами інфікування коронавірусом залишаються повітряно-краплинний і контактний: при кашлі, чханні та розмові краплі слини інфікованої людини потрапляють у повітря, а потім осідають на різних поверхнях.

На думку вчених, у більш сухому повітрі вірусу затриматися легше: аерозольні краплі зменшуються і легше переносяться. При високій вологості вони збільшуються і швидше осідають на поверхні.

Дослідження вчених з Ланьчжоуського університету в Китаї підтверджують висновки їх австралійських колег: 60% випадків зараження коронавірусом зафіксовані в регіонах з температурою повітря 5-15 ° с і відносною вологістю від 3 до 10 грамів води на кубічний метр.

Вченим не вдалося встановити точний зв'язок між зниженням температури і збільшенням захворюваності на COVID-19. Однак зв'язок між вологістю повітря і збільшенням випадків інфікування, на їхню думку, може свідчити про те, що "вільних від вірусу" місць не існує, а саме захворювання може стати сезонним у багатьох країнах.

Раніше вчені з фінського Університету Аалто змоделювали поширення коронавірусу COVID-19 в повітрі за допомогою суперкомп'ютера.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі