Вчені повідомили про ще чотири гравітаційні хвилі

Поділитися
Вчені повідомили про ще чотири гравітаційні хвилі Зафіксовані нові гравітаційні хвилі, породжені злиттям чорних дір © NASA
Дві події стали рекордними.

Група вчених проекту LIGO/Virgo виявила в даних другого сезону спостережень ще чотири гравітаційні хвилі, які стали результатом злиття чорних дір. Як повідомляє N+1, загальна кількість зареєстрованих гравітаційних хвиль досягла 11.

Події отримали назви GW170729, GW170809, GW170818 і GW170823, дві з них виявилися рекордними. Так, гравітаційні хвилі події GW170729 стали наслідком злиття чорних дір з масами близько 51 і 34 мас Сонця (загальна маса 85 мас Сонця); в енергію хвиль при цьому перейшло близько п'яти мас Сонця. Хвилі йшли до Землі приблизно п'ять мільярдів років. Це найбільш далека і масивна подвійна система, виявлена на даний момент.

Інша подія, GW170818, не виділяється масою або відстанню. Разом з тим, на момент її реєстрації детектор Virgo вже приєднався до LIGO, а тому вчені змогли обмежити область, в якій знаходиться джерело, 39 квадратними градусами. Не рахуючи події GW170817, доповненої даними звичайних телескопів (спостерігали електромагнітну компоненту), на даний момент це найточніше вимірювання.

Вперше гравітаційні хвилі були виявлені детекторами LIGO, про що було оголошено у лютому 2016 року. Вони були породжені парою чорних дір, що зливаються, чиї маси в 29 і 36 разів перевищували сонячну, на відстані 1,3 мільярда світлових років від Землі. За частки секунди приблизно три сонячних маси перетворилися на гравітаційні хвилі, максимальна потужність випромінювання яких була приблизно в 50 разів більше, ніж від усього видимого Всесвіту.

Гравітаційні хвилі - прямий наслідок рівнянь загальної теорії відносності, запропонованих Альбертом Ейнштейном у 1915 році. Вони описуються рівняннями хвильового типу, їхні рішення відповідають збуренням простору-часу, що рухається зі швидкістю світла. На відміну від електромагнітних хвиль - світла - інтенсивність гравітаційних хвиль на багато порядків менша, тому виявити їх вдалося лише через 100 років з моменту передбачення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі