Цивілізація майя - Загибель цивілізації майя пов'язали з посухою - Технології - dt.ua

Вчені пов'язали загибель цивілізації майя з посухою

3 серпня, 2018, 14:51 Роздрукувати

Дослідники встановили інтенсивність посухи, яка накрила Центральну Америку близько 900 року.

До загибелі цивілізації майя призвела посуха

Група вчених із США і Великої Британії знайшла нові підтвердження гіпотези, згідно з якою цивілізація майя зникла через посуху, яка накрила Юкатан між 800 і 1000 роком. Як повідомляє Naked science, згідно з гіпотезою катастрофа призвела до стрімкого скорочення чисельності населення, через що спорожніли цілі міста, які незабаром знову відвоювали ліси.

У ході дослідження вчені вивчили відкладення гіпсу і вміст ізотопів кисню в осадових породах на дні лагуни Чичанканаб на Юкатані. Ці маркери служать для визначення кількості опадів: більш важкі ізотопи випаровуються трохи повільніше, і зростання їхньої кількості свідчить про посуху; так самом і гіпс утворюється при пересиханні насичених солями сірки озер.

Лагуна знаходилася в самому центрі цивілізації майя в епоху їхнього розквіту. Дослідження вчених свідчать, що посуха панувала в ній близько 800 року і близько 950 року. Рівень опадів скорочувався удвічі, а в пікові періоди – до 70%. Велика цивілізація майя, що спиралася на розвинуте сільськогосподарське виробництво і складну систему іригації, опинилася у глибокому занепаді.

Зростання населення майя було забезпечене вирощуванням кукурудзи, бобів і гарбуза у сприятливий кліматичний період, а потім – і за підтримки розвинених технік іригації та сільського господарства. Однак напору довгої посухи система не витримала, і населення скоротилося на 90%. Ті, хто вижив, не могли більше підтримувати розвинену інфраструктуру і розчинилися в джунглях, і природа захопила міста і дороги.

Читайте також: Археологи виявили в Гватемалі мегаполіс майя

Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >