Забруднення повітря виявилося пов'язане з ризиком суїциду й депресії - Технології - dt.ua

Вчені пов'язали забруднення повітря з підвищеним ризиком суїциду й депресії

19 грудня, 2019, 12:09 Роздрукувати

Брудне повітря виявився небезпечним для психіки.

Забруднення повітря негативно впливає на психічне здоров'я © BBC Україна

Вчені з Університетського коледжу Лондона заявили про те, що забруднення повітря негативно впливає на психіку людини. Зокрема, брудне повітря пов'язане з підвищеним ризиком суїциду й депресії, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені проаналізували 25 робіт, які були пов'язані з виявленням впливу чистоти повітря на психічне здоров'я і були опубліковані до кінця 2017 року.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, вміст ТЧ2,5 (найдрібніших твердих частинок діаметром 2,5 мікрона або менше) не повинен перевищувати у середньому 10 мікрограмів на кубічний метр повітря (мкг/м3) для середньорічних показників, а разово — 25 мкг/м3 в добу. У Лондоні, для порівняння, рівень забруднення перевищує ці норми і в середньорічному вираженні досягає 13,3 мкг/м3, а, наприклад, у Делі він вдесятеро вищий і становить близько 133 мкг/м3.

Дані досліджень, які були проаналізовані вченими, свідчать, що депресія корелювала з довгостроковим забрудненням повітря. Наприклад, у людини, що живе протягом хоча б півроку в місцевості з вмістом ТЧ2,5 в повітрі, що вдвічі перевищують норми ВООЗ, ризик розвитку депресії буде приблизно на 10% вище, ніж у тієї, що живе в більш чистому районі.

Підвищений ризик суїциду виявився пов'язаний із забрудненням повітря більш великими частками. При збільшенні концентрації ТЧ10 на 10 мкг/м3 ризик вчинити суїцид протягом трьох днів виростав на 2%.

Зв'язок забрудненого повітря з тривожними розладами був менш чітким, а психоз і біполярний розлад не показали ніякого стійкого зв'язку з рівнем частинок в повітрі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені назвали вірус грипу та збудника ГРВІ "конкурентами"

Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >