Вчені пов'язали використання мікрохвильових печей зі змінами клімату

Поділитися
Вчені пов'язали використання мікрохвильових печей зі змінами клімату Мікрохвильовки негативно впливають на клімат © Naked Science
Тільки в ЄС мікрохвильовки викидають таку кількість вуглекислого газу, яку створюють сім мільйонів машин.

Вчені з Манчестерського університету заявили про те, що мікрохвильовки можуть мати такий же негативний вплив на клімат, як і мільйони машин, повідомляється на сайті університету.

Дослідники провели перше в світі всебічне дослідження того впливу, який чинить на клімат використання СВЧ-печей. У результаті було встановлено, що тільки в ЄС мікрохвильовки щорічно викидають 7,7 мільйона тонн вуглекислого газу, що рівносильно впливу 6,8 мільйона автомобілів. Крім того, НВЧ-печі споживають близько 9,4 ТВт*год енергії.

У ході дослідження вчені виділили 12 факторів, за допомогою яких мікрохвильовки завдають шкоди навколишньому середовищу, до них відносяться, зокрема, зміна клімату, токсичні відходи і вичерпання ресурсів.

Дослідники встановили, що найбільшої шкоди навколишньому середовищу завдають матеріали, які використовуються при виробництві НВЧ-печей, сам процес виробництва та їхня утилізація. В середньому, за термін служби одна мікрохвильовка 573 КВт*год. Стільки знадобиться десятки світлодіодів, що безперервно світят протягом усього цього часу, тоді як мікрохвильовки включаються лише на лічені хвилини.

За підрахунками вчених, тільки у 2005 році в ЄС було викинуто мікрохвильовок загальною масою 184 тисяч тонн, а до 2025 року ця цифра досягне 195 тисяч тонн. Одним з основних засобів боротьби з проблемою може стати продовження терміну служби. За останні десятиліття термін експлуатації побутових приладів впав в рази – для НВЧ-печей він становив 10-15 років у 1990-ті роки і 6-8 років сьогодні.

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі