Відчуття швидкоплинності часу пов'язана з уповільненням здатність мозку обробляти інформацію - Технології - dt.ua

Вчені пов'язали відчуття швидкоплинності життя з уповільненням здатності мозку до обробки інформації

24 березня, 2019, 06:05 Роздрукувати

По мірі розвитку мозку і його зносу, людина обробляє менше інформації, ніж у дитинстві.

З віком час тече швидше, ніж у молодості

Вчені з Університету Дьюка заявили про те, що зміна того, яким чином людина сприймає час протягом життя, залежить від того, що здатність мозку обробляти зображення сповільнюється з часом. Саме тому з віком виникає відчуття того, що час тече швидше, повідомляє Naked science.

"Люди часто дивуються тому, як багато вони пам'ятають у ті дні, які, здавалося, тривали вічно в їхній юності. Однак, згідно з результатами нашої роботи, справа не в тому, що їхні переживання були набагато глибшими або більш значущими, просто вони оброблялися набагато швидше", - заявив провідний автор дослідження Адріан Беджан.

Дослідники стверджують, що по мірі того, як нерви і нейрони, які складають мозок людини, розвиваються в розмірі та складності, електричні сигнали, які кодують сенсорні дані, проходять більш довгі шляхи. Крім того, збільшується розмір тіла, подовжуючи нерви, які надають мозку інформацію на обробку. Більш того, у міру старіння нейронних шляхів вони теж деградують, що ще більше послаблює їхню здатність обробляти інформацію.

Сукупність цих двох факторів уповільнює здатність нашого мозку транспортувати і, отже, обробляти дані. За словами Беджана, однією з очевидних ознак зниження швидкості обробки з віком може вважатися той факт, що діти, як правило, частіше рухають очима, ніж дорослі. Справа не в тому, що вони більш енергійні або мають більш короткі інтервали уваги — молодий мозок швидше поглинає, обробляє і інтегрує нову інформацію, а це означає, що їм потрібно менше часу, щоб зосередитися на тому чи іншому об'єкті.

Результати дослідження свідчать про те, що літні люди в середньому фіксують менше нових образів і зображень за той же період часу, що молоді. Через це і з'являється відчуття того, що час тече швидше. Об'єктивний час і час, який сприймає розум людини, не одне і те ж, оскільки мозок відстежує час за кількістю нової інформації, яку отримує.

Читайте також: Вчені знайшли в мозку людини "клітини часу"

Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >