Вчені пов'язали "синдром розбитого серця" з порушеннями в роботі мозку

Поділитися
Вчені пов'язали "синдром розбитого серця" з порушеннями в роботі мозку Появу "синдрому розбитого серця" пов'язали з порушеннями в роботі мозку © Naked Science
У людей з цим синдромом спостерігається слабкий зв'язок між зонами мозку, відповідальними за автономну роботу органів і обробку емоцій.

Вчені з Університетської лікарні Цюріха виявили зв'язок між станом мозку і серця, яка може пояснити появу "синдрому розбитого серця". Як повідомляє Naked science, в ході дослідження вчені порівняли знімки МРТ пацієнтів з кардіоміопатією такоцубо і здорових людей.

Кардіоміопатія такоцубо, або "синдром розбитого серця" - захворювання, що характеризується ослабленням серцевої м'язи, в результаті якого набухає верхівка лівого шлуночка (нижня частина серця), а інша частина зберігає колишній розмір. Вперше синдром був описаний у 1990 році. З того часу зареєстрована відносно невелика кількість випадків, а точна причина його виникнення досі не встановлена. В основному страждають жінки; тільки 10% усіх описаних випадків ставляться до чоловіків. При цьому в анамнезі хворих відзначається важкий стрес, перенесений безпосередньо перед проявом симптомів (наприклад, смерть чоловіка), тому його вважають однією з можливих причин.

Дослідники просканували мозок 15 пацієнтів з кардіоміопатією такоцубо за допомогою МРТ, а також мозок 39 здорових добровольців. Потім вчені порівняли результати. Виявилося, що у тих, хто страждає синдромом спостерігається зниження зв'язку між зонами мозку, відповідальними за автономне функціонування органів та обробку емоцій. Маються на увазі більш слабкі зв'язки між вегетативною нервовою системою і лімбічною системою, які включають в себе мигдалину і гіпокамп.

Разом з тим, вчені підкреслюють, що у їхнього дослідження існують обмеження. Наприклад, вони не сканували мозок пацієнтів, які страждають від "синдрому розбитого серця", до того, як вони захворіли. Тому вони не можуть сказати, викликає захворювання порушення зв'язків у мозку або процес йде у зворотному напрямку.

Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі